Liseli kız, hastane tuvaletinde doğurdu

Kırıkkale'de, "Karnım sürekli şişiyor, kist var" diyerek annesiyle hastaneye giden 15 yaşındaki kız, hastane tuvaletinde doğum yaptıktan sonra kayıplara karıştı

Salı 10.11.2009
Son Güncelleme: Salı 10.11.2009
ABONE OL
Kırıkkale'de "Karnım sürekli şişiyor, kist var" diyerek annesiyle birlikte, Kırıkkale Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne giden lise öğrencisi H.D. (15), hastanenin tuvaletinde doğum yaptı. H.D. daha sonra doğurduğu kız bebeği tuvalete bırakarak kayıplara karıştı. Hastane yetkililerinin polise haber vermesi üzerine yapılan araştırma sonucunda H.D.'nin mahalledeki bir gençle yasak ilişkiye girdiği ve hamile kaldığı belirlendi.

'BABASI PAZARCI' İDDİASI

Güvenlik güçlerinin evinde yakaladığı H.D.'nin kanaması olduğu belirlenince hastaneye kaldırılarak ameliyata alındı. Doktorlar, H.D.'nin hastaneye getirilmemesi halinde ölebileceğini söyledi. H.D.'nin 8 aylık hamile olduğu ve erken doğum yaptığı öğrenildi. Bu arada genç kızın doğumdan sonra hastane tuvaletine bıraktığı kız çocuğu kuvöze konuldu. Ancak minik bebek bir süre sonra yaşamını yitirdi. Lise öğrencisi H.D.'nin mahalle komşuları M.K.'nin (17) kendisi ile zorla ilişkiye girdiğini söylediği öğrenildi. Pazarcılık yaptığı öğrenilen M.K. gözaltına alındı.