Kuvvetli yağışa dikkat!

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Çarşamba 11.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 18.10.2017 11:57
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin batı kesimlerinde görülecek olan yağışların; Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla), Göller yöresi (İsparta, Burdur), Balıkesir, Bursa, Yalova, Denizli, Uşak ile Antalya'nın kuzey ve batı ilçelerinde (Kaş, Kale, Finike, Kumluca, Kemer, Elmalı ve Korkuteli) kuvvetli olması bekleniyor. Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun batısı (Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ ve Bingöl) ile Erzurum, Diyarbakır, Batman ve Gaziantep çevrelerinde sabah saatlerinde sis hadisesi görülecek.


HAVA SICAKLIĞI: Batı bölgelerimizde yağışla birlikte 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genel olarak güney ve güneybatı, güneydoğu bölgelerimizde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege kıyıları ile Marmara'da kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

Yağışların; Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla), Göller yöresi (İsparta, Burdur), Balıkesir, Bursa, Yalova, Denizli, Uşak ile Antalya'nın kuzey ve batı ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, heyelan, yıldırım vs.) ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun batısı (Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ ve Bingöl) ile Erzurum, Diyarbakır, Batman ve Gaziantep çevrelerinde sabah saatlerinde sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Balıkesir, Bursa ve Yalova çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

EGE: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli ve Uşak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; Kıyı Ege'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

AKDENİZ: Parçalı, batısı çok bulutlu, Batı Akdeniz sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Isparta, Burdur ile Antalya'nın kuzey ve batı ilçelerinde (Kaş, Kale, Finike, Kumluca, Kemer, Elmalı ve Korkuteli) kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir ile akşam ve gece saatlerinde Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray ile Konya'nın kuzey ve batı ilçeleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde sis hadisesi görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ile akşam saatlerinden sonra Kastamonu ve Sinop çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde sis hadisesi görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, Çorum ve Amasya çevreleri akşam ve gece saatlerinde kısa süreli sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, zamanla batısı parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin batısı ve Erzurum çevrelerinde sis hadisesi görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı bulutlu gececek. Sabah saatlerinde Diyarbakır, Batman ve Gaziantep çevrelerinde sis hadisesi görülecek.