Musa'nın sırrı kamera kayıtlarıyla çözülecek

Erzurum'da, kaybolduktan bir hafta sonra cesedi bulunan 13 yaşındaki Musa Kang, 18-20 yaşlarında bir gençle yürürken görüntülendi. Kamera kayıtlarını inceleyen polis, talihsiz çocuğun yanındaki genci arıyor

Çarşamba 11.11.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 11.11.2009
ABONE OL
Erzurum'da bir hafta önce kaybolan 13 yaşındaki Musa Kang'ın cesedi önceki gece metruk bir bina içinde bulunmuştu. İşkence edilerek öldürüldüğü belirlenen talihsiz çocuğun bir gençle yürürken iki ayrı güvenlik kamerası tarafından görüntülendiği ortaya çıktı. Polis bu görüntüleri inceleyerek 18-20 yaşlarındaki şüpheliyi bulmaya çalışıyor.

O GÜN OKULA ERKEN GİTMİŞTİ

Erzurum Bakırcı Mahallesi Cennet Çeşme Sokak'ta oturan ve seyyar satıcılık yapan Necmettin Kang ile ev hanımı Fadime Kang'ın 6 çocuğundan 4'üncüsü Musa Kang, 4 Kasım günü saat 07.00'de okula gitmek için evden çıktı. Musa'nın saat 07.07'de kimliği belirlenemeyen bir gençle buluşması, okulun yakınındaki bir öğrenci yurdunun güvenlik kameralarına yansıdı. Musa'nın sınıf arkadaşları da bu kişiyi gördü. Daha sonra Taşmağazalar semtindeki iki ayrı mağazanın güvenlik kamerası, Musa ile yanındaki genci kaydetti. Ve Musa'dan bir daha haber alınamadı. Erzurum Emniyet Müdürlüğü, Musa'nın bulunması için özel birim kurdu. Ellerinde fenerlerle metruk binaları dolaşan özel ekip, ikinci gün İstasyon Mahallesi'ndeki tren istasyonunun hemen altındaki boş binayı kontrol etmek istedi. Kapı ağzında, Musa'nın defter ve kitapları bulundu. Binanın biraz ilerisinde, önceden kazılmış 2 metre derinliğindeki bir kuyuda ise talihsiz çocuğun cesedine ulaşıldı. Cesedin üzerinin taşlarla kapatılmaya çalışıldığı görüldü.

'GEREKİRSE 24 SAAT UYUMAYACAĞIZ'

Erzurum Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, "Musa'yı canlı bulmak için çok büyük mesai harcadık ama olmadı. Çok üzgünüm. Bu olayın failini bulmak için, gerekirse 24 saat uyumayacağız" dedi.

BİRİNCİ ŞÜPHELİ KAPÜŞONLU GENÇ

Polis, Musa'nın yanındaki kapüşonlu gencin kimliğini tespit etmeye çalışıyor. Talihsiz çocuğun, tinerciler ya da internette oynadığı 'Metin- 2' adlı oyun karakterleri için kaçırılıp, öldürüldüğü ihtimali üzerinde de duruluyor.