Gülben Ergen Bilge köyünde

Mardin'in Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge köyünü ziyaret eden ses sanatçısı Gülben Ergen, ''Anne baba acısını hiçbir şey gideremez ama bu çocukları bir şekilde mutlu etmek, sevindirmek lazım'' dedi.

Mardin'e gelen Ergen, Vali Hasan Duruer'i makamında ziyaret ederek, bir süre görüştü. Vali Duruer, yaptığı konuşmada, 21-26 Kasım tarihleri arasında ''Çocuk ve Gençlik 1. Ulusal Tiyatro Festivali'' düzenleyeceklerini ve Mardin'in tanıtımında sanatçıların desteğini beklediklerini belirterek, ''Mardin kültür ve sanat şehri olma yolundaki kararlılığını sürdürmektedir'' diye konuştu. Ergen de Bilge köyü ve Mardin tanıtımı için yapılacak etkinliklere destek vereceğini bildirdi.

Vali Duruer'i ziyaretinin ardından 4 Mayısta 7'si çocuk 44 kişinin öldürüldüğü Bilge köyüne giden Ergen, Bilge Köyü İlköğretim Okulunda eğitim gören çocukları bir araya geldi. Öğrencilerle sohbet eden ve birlikte ders dinleyen Ergen, çocuklara giysi ve kırtasiye malzemeleri ile mevsimsel gribe karşı vitamin şurubu dağıttı. Burada gazetecilere bir açıklama yapan Ergen, şunları söyledi:

''Anne baba acısını hiçbir şey unutturamaz ama bu çocukları bir şekilde mutlu etmek, sevindirmek lazım. Çeşitli hediyeler verdim. Çocuklarımın doktoruna danışarak, mevsimsel gribe karşı vitamin şuruplarını çocuklara dağıttık. Bu şuruplar demir eksikliğine karşı iyi. Domuz gribine karşı da çocukların vücut direncini güçlendirecek şuruplar. Bundan sonra da Bilge köyüne geleceğim. Çocukların ihtiyaçları varsa onları karşılayacağım.''

Ergen, ardından Sultanköy, Yüce ve Atlıca köylerini de ziyaret ederek, 150 öğrenciye kırtasiye ve giyim yardımı yaptı.

BİZE ULAŞIN