Grip nedeniyle eğitime ara

Karaman, Hakkari ve Nevşehir'de, gribal enfeksiyon artışı nedeniyle eğitime ara verildi.

Perşembe 12.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 12.11.2009 15:20
ABONE OL
Karaman'ın Sarıveliler ilçe merkezi ile köylerinde grip salgını nedeniyle ilköğretim okullarında eğitime 2 gün ara verildi.

Sarıveliler Milli Eğitim Müdürü Mehmet Balkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hafta başından bu yana grip yüzünden okullara gelmeyen öğrenci sayısında önemli artış olduğunu tespit ettiklerini söyledi. Bu nedenle ilçe merkezinde ve köylerdeki okullarda sağlık taraması yaptırdıklarını bildiren Balkaya, şunları kaydetti:

''Taramalarda bazı öğrencilerde grip tespit ettik. Bu öğrencilerde domuz gribi belirtileri görülmemekte. Tedbir amaçlı olarak ilçe merkezi ve köylerde ilköğretim okullarını 2 gün tatil ettik. Buralarda bir vakanın domuz gribi olup olmadığını tespit etmek çok zor. Şimdi öğrencilerimiz evlerinde istirahat ederken biz de tüm okullarımızı tekrar temizleyip ilaçlayacağız.''

HAKKARİ'DE EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ
Hakkari ile Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde, eğitime 1 gün ara verildi.

Hakkari ve ilçelerinde son günlerde artış gösteren gribal enfeksiyon nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplandı. Kurul, toplantı sonucunda, eğitime 1 gün ara verilmesini kararlaştırdı. Hakkari ve ilçelerinde eğitim öğretime pazartesi günü başlanacak. Hakkari'nin Çukurca ilçesinde de eğitime bugün ve yarın ara verilmişti.

NEVŞEHİR'DE EĞİTİME 1,5 GÜN ARA VERİLDİ
Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde öğrencilerde görülen gribal enfeksiyon artışı nedeniyle ilköğretim ve liselerde eğitime 1,5 gün ara verildi.

Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde bir süreden beri öğrenci velilerinin çocuklarındaki gribal enfeksiyonlar nedeniyle sağlık ocağına yaptığı başvuruların artması üzerine toplanan ilçe hıfzıssıhha kurulu, tedbir olarak ilçe merkezindeki ilköğretim ve orta öğretim kurumlarında eğitime 1,5 gün süre ile ara verilmesini kararlaştırdı. Kozaklı'da ilköğretim ve orta öğretim kurumlarında eğitim 16 Kasım 2009 Pazartesi günü yeniden başlayacak.