Domuz gribine karşı bilinçlendiler

Cuma 13.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 13.11.2009 13:59
ABONE OL
Bayrampaşa Belediyesi halk arasında domuz gribi, tıp alanında ise ''H1N1'' ismiyle anılan hastalık için uzun zamandır ilçe genelinde uyguladığı dezenfektasyon ve bilgilendirme çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

BAYRAMPAŞA'DAKİ AÇIK-KAPALI TÜM MEKANLAR DEZENFEKTE EDİLDİ

Bayrampaşa'da bulunan tüm okulları daha ilk günlerde dezenfekte eden toplu olarak girip çıkılan mekanları (camiler,dernekler,kütüphaneler,bilgi evleri,bilim merkezi,vb.) tek tek ayrıntısına kadar sağlık bakanlığı onaylı dezenfektasyonlarla hijyenik hale getiren Bayrampaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, bilinçlendirme ve bilgilendirme toplantılarını da konu ile ilgili uzman profesör ile gerçekleştirdi.

OKULLARDAKİ TÜM KORİDORLARA DEZENFEKTASYON CİHAZLARI

Tüm çalışmalarına aynı hızla devam eden Bayrampaşa Belediyesi, iletişim materyallerini kullanarak öğrenciler başta olmak üzere tüm Bayrampaşalılar'ı aydınlatmaya devam ediyor. Bayrampaşa Belediyesi Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan H1N1 virüsü hakkında bilgilendirme ve bilinçlendirme kitapçıklarını ilçedeki tüm öğrencilere dağıtmaya başlayan Bayrampaşa Belediyesi, ilçedeki tüm okulların her koridoruna ikişer adet Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektasyon jellerinin içinde bulunduğu cihazları monte etmeye başladı.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge; İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Bakırcı ile birlikte, basının yoğun ilgi gösterdiği bir programla,öğrencilere dağıtılan bu bilgilendirme, bilinçlendirme kitapçıklarını ve her koridora takılan dezenfektasyon cihazlarını tanıttı.

Tamamıyla Sağlık Bakanlığı onaylı bu dezenfekte jelleri sayesinde ve özel olarak hazırladığımız kullanım talimatlarını harfiyen uyguladıkları takdirde öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin evlerinden gelirken ve evlerine dönerken, içlerinin rahat, ellerinin de hijyenik olacağını belirten Başkan Bürge: ''Aynı zamanda tüm öğrencilerimize dağıttığımız bu bilgilendirme ve bilinçlendirme kitapçıkları sayesinde bu talihsiz rahatsızlığa karşı daha dikkatli olacağımıza ve kendimizi hastalıktan koruyacağımıza inanıyorum. Yeter ki biz temizlik ve hijyen adına gereken tüm önlemleri alalım. Bayrampaşa Belediyesi olarak da okullarımız dahil olmak üzere her yerde en üst düzeyde tüm önlemleri aldık. Okullarımızda da artık içimiz rahat. Ama ne olursa olsun, ne kadar önlem alırsak alalım, daha dikkatli olmamız gerektiği bir gerçek. İnanıyorum ki en kısa zamanda tüm dünyayı kasıp kavuran bu hastalık etkisini yitirecektir. Sağlık Bakanlığımızın aldığı tüm önlemlere biz de Bayrampaşa Belediyesi olarak katkımızı en üst düzeyde gösteriyoruz. Bu katkı ve önlemlerimiz devam edecek'' dedi.