Geliniyle oturamayan benden ev alsın

Ferdi Tayfur memleketi Adana'da "gelin-kaynana kavgaları yüzünden yuvalar dağılmasın" düşüncesiyle yola çıkarak, 55 metrekarelik konut yapma hazırlığı içinde olduğunu bildirdi

Cuma 13.11.2009
Son Güncelleme: Cuma 13.11.2009
ABONE OL
Daha önce memleketi Adana'da 50 konut yapıp satan Ferdi Tayfur, inşaat sektörüne ilginç bir projeyle döndü. Tayfur yine Adana'da birbiriyle anlaşamayan "gelin ve kaynanalar" için 50-55'er metre karelik daireler inşa edeceğini açıkladı. Anadolu Mahallesi'nde adının verildiği eğitim merkezinin açılışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan sanatçı, "Duyan duysun ama kimse çalmasın bu projemi, patenti bana ait" diyerek projesini şöyle açıkladı: "İnsanlar yaşlı anneleriyle babalarıyla oturuyorlar ya hani; bütün ayrılıklar ondan kaynaklanıyor. Onlara şöyle 50-55'er metrekarelik daireler yapıp, parasını da ona göre koyacağım. Kimin anasıyla hanımı anlaşamıyorsa gelip benim oradan daire alacak, lüks de yapacağım. Çünkü, bütün dargınlıklar gelin kaynana kavgasından çıkıyor."

FERDİ TAYFUR FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

'DÜRÜST OLACAKSIN'
Ferdi Tayfur İnşaat Limited Şirketi ile yıllar önce adım attığı sektörde dolandırıldığını, bir dönem için faaliyetlerine ara verdiğini ancak bunun kendisini hedeflerinden alıkoymadığını söyleyerek şöyle devam eti: "İşadamı olacaksan hesap bileceksin; çok iyi muhasebecin, çok iyi avukatın olacak. O zaman kalkınırsın. Bir de dürüst olacaksın. Batsan, iflas etsen bile kahraman gibi duracaksın ki piyasadaki hatırın kırılmasın."