Karbonmonoksit gazı 3 can aldı

İzmir'in Kiraz ilçesinde, minibüsün içinde uyumak isteyen 3 kişi, üşümemek için araca aldıkları soba kovasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü.

Cuma 13.11.2009 00:00
ABONE OL
İzmir'de tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Turhan Sarı'nın oğlu Ümit Sarı, babasının cenazesinin, Kiraz ilçesine götürülmesi için minibüs sahibi arkadaşı Barattin Erdem'den (34) yardım istedi.

Barattin Erdem ile arkadaşı Bünyamin Aydoğan (29) ve Ümit Sarı'nın kayınpederi Dursun Topalak (48), 35 CYC 42 plakalı minibüsle cenazeyi Kiraz'a getirdi.

Keltepe mevkisindeki cenaze evinin kalabalık olması nedeniyle minibüste uyumaya karar veren 3 kişi, evdeki sobadan çıkarılan ve içinde yanmış kömür bulunan sobayı üşümemek için araca aldı. Sabah saatlerinde kahvaltıya çağırmaya gittiği arkadaşlarını ve kayınpederini cansız halde gören Ümit Sarı, minibüsü Kiraz Devlet Hastanesine getirdi.

Hastanede yapılan incelemede Barattin Erdem, Bünyamin Aydoğan ve Dursun Topalak'ın karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu öldükleri belirlendi. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.