Otomobilin altında 200 metre sürüklendi

Muğla'da, durakta otobüs bekleyen lise öğrencisi, bir otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

Cuma 13.11.2009 00:00
ABONE OL
Muğla-Denizli kara yolunun Ortaköy mevkisinde, okula gitmek için evlerinin yakınındaki otobüs durağında, otobüs bekleyen Muğla Endüstri Meslek Lisesi Tesisat Tekniği ve İklimlendirme Bölümü 3. sınıfı öğrencisi Ferhat Kınacı'ya (18), Muğla Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünde çalıştığı öğrenilen O.G'nin kullandığı 48 DE 027 plakalı otomobil çarptı.

Genç, aracın altında yaklaşık 200 metre sürüklendi. Araç ve genç, durağın 200 metre ilerisinde yolun iki yanına savrulmuş bulundu. Sürücü, olay yerinden kaçarken ağır yaralanan Kınacı, 112 ekiplerince Muğla Devlet Hastanesine götürülürken yaşamını yitirdi. Jandarma, kan izlerinin de bulunduğu durak ile araç ve ceset arasındaki 200 metrelik mesafede ölçüm ve inceleme yaptı.

KAÇAN SÜRÜCÜYE TEPKİ

Araçta, ''Muğla Belediyesi'' ibaresi yer alan yelek bulan jandarma, yaptığı çalışma sonucu belediye çalışanı olduğunu belirlediği sürücü O.G'yi yakaladı. Görgü tanıklarının, sürücünün alkollü olduğunu öne sürmesi üzerine O.G, alkol kontrolü için Muğla Devlet Hastanesine getirildi. Bu sırada öğrencinin yakınları, O.G'ye ''Katil'' diye bağırarak tepki gösterdi ve saldırmaya çalıştı. Jandarma, zanlıyı güvenlik çemberine alarak korudu.

OKULDA HÜZÜN

Ölen Ferhat Kınacı'nın eğitim gördüğü Muğla Endüstri Meslek Lisesinde öğretmenler ve öğrenciler büyük hüzün yaşadı. Kınacı'nın başarılı, sessiz ve sakin birisi olduğunu anlatan arkadaşları, ''Yaz tatillerinde ailesine destek olmak amacıyla okul servislerinde çalışıyordu'' dediler. Cenazenin, otopsinin ardından ailesine teslim edileceği bildirildi.