Temizleme jeli kör etti haberine açıklama

Cuma 13.11.2009
Son Güncelleme: Perşembe 17.12.2009
ABONE OL
"ARI KİMYA SAN.TİC.LTD.ŞTİ. 1978 yılı kuruluşundan bugüne kadar sahip olduğu markalara ait pek çok ürün çeşidi ve kozmetik sektöründe önemli yere sahip birçok ürünün fason olarak üretimini gerçekleştirmekte olup; sahipleri KEMAL ÖLÇER ve oğlu NURİ ÖLÇER in kendisinin ve ailesinin kullanmayacağı kalitede bir ürünü asla üretmeme prensibi ile faaliyetlerine devam eden bir firmadır.
Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı üretim tesisi, gerekli resmi bildirimleri ve analizleri sürekli güncellenen kozmetik ürünleri; kalite anlayışı ISO 9001:2000 belgesiyle tescillenmiş firma işleyişiyle insan sağlığına ve memnuniyetine dayalı bir işletme anlayışına sahiptir.

Kendileri de dahil olmak üzere bünyelerinde bulundurdukları kimya mühendisleri ve konusunda deneyimli alt kadrosuyla sektörde kazandığı saygınlığı sürekli geliştirme çabasındadır.
Hedefimiz, otuz yılı aşkın sürenin verdiği deneyimin ve kalite anlayışının ARI KİMYA ve KEMAL ÖLÇER ismine kazandırdığı değer ile ürünlerini, kozmetik sektöründe sahip olması gerektiğine inandığımız değere taşıyabilmektir.

Haber kaynağında konusu edilen ürünün ambalaj şekli ve piyasaya sunumu itibariyle firmamızın markalı ürünüyle ilgisi olmadığı açıktır. piyasaya "KLİVYA" markasıyla arz ettiğimiz "Antibakteriyel el temizleme jeli" şu an itibariyle sadece 50ml. hacimde PVC ambalajda ve plastik tüptedir. 16.09.2002 tarihinde de kozmetik bildirimi Bakanlık tarafından onaylanmıştır. Haberde bahsi geçen 7 yıllık süreç, kendi markamızla piyasaya süreceğimiz üretimi son aşamaya kadar firma bünyesinde gerçekleşen orjinal ürünler için geçerlidir.

Fason üretimler içinse gerekli anlaşmalar ve bildirimler mevcut olup, firmaların kendi markalarıyla piyasaya sürülmektedir.

Tüm bunlara rağmen; şayet konu olan üründeki içeriğin ARI KİMYA üretimi olduğu resmi analizler sonucu ispatlanırsa, firmamız mevcut durumu resmi ve hukuki kanallarda savunmaya hazırdır.

Oluşan durumdan dolayı hem mağdur durumdaki tüketici açısından son derece üzülmekte; hem de firmamızın ticari itibari açısından zarar görmekteyiz.
En kısa zamanda resmi kuruluşların bu konudaki denetimlerini sıklaştıracağını ümit eder, tüketici mağduriyetlerinin en aza indirgenecek düzenlemelerin yapılmasını temenni ederiz.
Saygılarımızla;

ARI KİMYA
tel: 0212 486 09 80
0212 486 09 81
fax: 0212 486 09 79

arikimya@arikimyasanayi.com"