Havalar nasıl olacak? - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Pazartesi 16.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 18.10.2017 11:33
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Sakarya ve Bilecik), Batı Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun batısı, akşam ve gece saatlerinden sonra ise Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Erzurum, Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde mevsim normalleri civarında diğer yerlerde ise mevsim normallerinin altında seyredecek.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Marmara ile zamanla ülke genelinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

BÖLGELRİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (İstanbul,Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik ve Yalova) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı, iç kesimleri çok bulutlu, sabah saatlerinde Kütahya çevreleri hafif yağmurlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile Anamur ve Alanya çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kar şeklinde olacak.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile gece saatlerinden itibaren Erzurum, Muş, Bingöl, Bitlis ve Şırnak yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Muş, Bingöl ve Erzurum çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batısı ile akşam saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...