Ümraniye'de soba faciası: Nine ve dört torunu öldü

İstanbul Ümraniye'de büyükanne torunları üşümesin diye sobaya kömür koyup yattı. Sabah eve gelenler beş cesetle karşılaştı

Pazartesi 16.11.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 16.11.2009
ABONE OL
Ümraniye'de 54 yaşındaki Vahide Kepkin ile 4 torunu, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamlarını yitirdi. Olay, Esenşehir Atatürk Caddesi Katip Çelebi Sokak 42 numaradaki 2 katlı evin giriş katında meydana geldi. Kepkin ailesinin oğlu Nezir ve eşi Müyesser ile ailenin kızı Lalihan ve eşi Cem, önceki gün çocuklarını üst katta oturan anneleri Vahide Kepkin'e bırakarak Siirt'e bir düğüne gitti. Aynı gün akşam saatlerinde alt kata inen Vahide Kepkin, birlikte kaldığı üçü kardeş biri kuzen olan torunları Sevda (15), Abdullah (11), Nihat (8) ve Mahsun'la (8) birlikte, uyumadan önce sobaya kömür attı. Sabah saatlerinde annesine gelen Mehmet Kepkin, içerden ses gelmemesi üzerine kapıyı kırarak içeri girdi. Sobanın kurulu olduğu yaklaşık 6 metrekarelik oturma odasında annesi ve yeğenlerini hareketsiz bir şekilde gören Mehmet Kepkin hemen ambulans çağırdı. Ambulanslarla Sancaktepe Özel Bölge Hastanesi'ne kaldırılan 5 kişinin öldüğü belirlendi. Sobadan sızan karbonmonoksit gazıyla hayatını kaybedenlerin yakınları olayı duyunca hastaneye akın etti.

AYNI OKULDAYDILAR
Ümraniye Teletaş İlköğretim Okulu öğrencisi olan çocuklar ile Vahide Kepkin'in cansız bedenleri otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Vahide Kepkin'in eşi Bayram Kepkin'in ise bir süre önce umreye gittiği belirtildi. Bu arada Gaziantep Hoşgör mahallesinde yaşayan Fidan Savaşçı (27), çocukları Oktay (10) ve Keremcan da sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek, hastaneye kaldırıldı. Anne ve iki çocuğun tehlikeyi atlattığı belirtildi.

FACİA İŞTE BU EVDE YAŞANDI

Abdullah, Sevda, Nihat Kepkin kardeşlerle kuzenleri Mahsun, soba faciası yaşanmasaydı aynı okulda öğrenimlerine devam edeceklerdi. Nine ve 4 torunun öldüğü eve (sağda) gelen yakınları sinir krizi geçirdi.