Haber turu

Salı 17.11.2009
Son Güncelleme: Salı 17.11.2009
ABONE OL
Bayramda köprü ücretsiz toplu ulaşım indirimli
Hükümet Sözcüsü Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, İstanbul'da otoyol ve köprülerin bayram süresince ücretsiz olacağını açıklarken, geçen bayram olduğu gibi yine her belediyenin uygulayacağı kolaylığı kendisinin belirleyeceğini açıkladı. Çiçek şöyle söyledi: "26 Kasım 2009 Perşembe günü saat 00.00'dan başlayarak 30 Kasım 2009 Pazartesi günü saat 24.00'e kadar otoyollar ve boğaz köprülerinden yararlanmak daha evvel aldığımız karar çerçevesinde olacak.'' İDO'dan yapılan açıklama da bayram süresince ilave hızlı feribot seferleri yapılacağı bildirildi.

Metrobüs zammı geri alınsın
Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Saadet Partili Meclis Üyesi Yakup Özbek, metrobüse yapılan yüzde 33 oranında zammın geri alınması için önerge verdi. Özbek, "Kurban Bayramı'nda ulaşımın yüzde 50 indirimli olması kararı aldık. Bayram arifesinde ve bu indirim kararından sonra böyle bir zam yapılması manidar" dedi.

Çürük başkanlık konutu artık depreme dayanıklı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Florya Atatürk Ormanı'nda bulunan ve depreme dayanıksız olduğu için yıkılan başkanlık konutu yerine, depreme dayanıklı ahşap lojman yapıldı. Başkan Kadir Topbaş'ın 5 yılı aşkın süredir yaşadığı Florya'daki resmi başkanlık konutunun İstanbul'un en dayanıksız binalarından biri olduğu, bir tesadüf sonucu ortaya çıkmıştı. Depreme dayanıklı olarak inşa edilen ahşap lojman, kurul kararı gereği eski binayla aynı ölçülerde inşa edildi. Kaba inşaatı biten ahşap lojmanın 3 ay içinde tamamlanacağı belirtildi.