Uçak yolcularını taşıyan midibüs kaza yaptı

İstanbul'dan Erzincan'a gelen ve aşırı yağış nedeniyle Erzurum'a inen THY uçağının İstanbul'a gidecek yolcularını Trabzon'a götüren midibüsün kaza yapması sonucu 14 kişi yaralandı.

Salı 17.11.2009 00:00
ABONE OL
Erzincan Havaalanı'ndan aldığı yolcuları Trabzon'a götürmek üzere hareket eden Şecaattin Koç yönetimindeki 24 DE 230 plakalı midibüs, Erzincan'a 1 kilometre uzaklıkta yola kontrolsüz çıkan Kemal Akpınar'ın kullandığı 52 FT 208 plakalı otomobile çarptıktan sonra devrildi.

Kazada, Tekirdağ'ın Muratlı İlçesi Kaymakamı Yakup Tat ile birlikte, araç sürücüleri Şecaattin Koç ve Kemal Akpınar, yolculardan Sallı Tat, Ragıp Delikurt, Hayriye Taştan, Lokman Okumuş, Dursun Taştan, Cevahir Yıldız, Seher Kıvılcım, Mehmet Kıvılcım, Seher Gülırmak, Hamide Kaya ve Kerem Kaya yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Erzincan Devlet Hastanesine kaldırılırken, İl Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz da olay yerinde incelemelerde bulundu.

Muratlı Kaymakamı Yakup Tat, THY yetkililerine midibüsle Trabzon'a gitmek istemediklerini bildirdiklerini belirterek, ''Ancak bütün istek ve taleplerimize rağmen, midibüsle Trabzon'a gönderilmek istendik'' dedi. İl Sağlık Müdürü Dr. Mesut Turan ise Erzincan Devlet Hastanesine gelerek, yaralıların sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Turan, yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi.