Halterde seks iddiasında iftira davası açıldı

Çarşamba 18.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 18.11.2009 21:29
ABONE OL
İzmir'de, antrenör Erdinç Aslan'ı bir kadın halterciyle salonda sevişirken yakaladıklarını öne sürerek, şikayette bulunan 5 halterci gençten, 18 yaşından küçük olan H.E. hakkında, "İftira, tehdit ve şantaj" suçlarından 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Diğer 4 halterci ile ilgili soruşturma ise sürüyor.

İzmir'de, geçtiğimiz Ağustos ayında halterci 5 genç, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Halter Federasyonu'na gönderdikleri şikayet dilekçelerinde, Gençlik ve Spor İzmir İl Müdürlüğü'nün kadrolu antrenörü olan ve zaman zaman Halter Milli Takımında da antrenörlük yapan Erdinç Aslan'ın, kadın sporcu S.K. ile ilişkiye girdiğini iddia ettiler. Soruşturmanın sonucunda, müfettişlerin hazırladığı rapor doğrultusunda antrenör Erdinç Aslan'a disiplin ve maaşından para kesilme cezası verirken, İl Müdürlüğü de erkek ve kadın sporcuların antrenman saatlerini değiştirdi.

ANRENÖR ŞİKAYETÇİ OLDU DAVA AÇILDI

Milli formayı giyen, Avrupa Şampiyonası'nda gümüş ve bronz madalya kazanan, şu anda da milli takımda ve İzmir bölgesinden antrenörlük yapan Erdinç Aslan ise olayın bir iftira olduğunu öne sürerek, iddiaları ortaya atan 5 halterci genci savcılığa şikayet etti.