Kangal köpeği öğrencinin kafasını ısırdı

Adana'da bir köpeğin saldırısı sonucu 9 yaşındaki bir ilköğretim okulu öğrencisi yaralandı.

Perşembe 19.11.2009 00:00
ABONE OL
İlköğretim okulu öğrencisi Doğan Bahadır'ı, Gülbahçe Mahallesi 9 Sokak'ta kangal cinsi köpek başından ısırdı. Bahadır, çığlıklar üzere sokağa çıkan vatandaşların müdahalesi ile kurtarılarak Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bahadır'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Bahadır'ın, Gülbahçe Mahallesi 13188 Sokak'ta oturduğu, okuldan dönüşte saldırıya uğradığı sokağı kullandığı öğrenildi. İlköğretim öğrencisinin çantası ve kanlı elbisesi olay yerinde polis ekipleri tarafından teslim alındı. Saldırı sırasında evde bulunmadığı belirlenen köpeğin sahibi Veysi Çelik, köpeği 2 yıl önce sokakta bulduklarını belirterek, ''Eşimi hastaneye götürmüştüm. Bu sırada tasmayı kopararak saldırmış. Daha önce hiç kimseye saldırmamıştı. Ancak, okula gidip gelen çocuklar taş atıp kızdırıyorlar. Büyük ihtimal yine böyle bir olay oldu'' dedi. Çelik, köpeğe herhangi bir aşı vurdurmadığını, daha önce veterinere götürmediğini söyledi.

Saldırıdan sonra evin balkonunda saklanan köpeği, Seyhan Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu ilaçlı mermi atan tabancayla vurarak etkisiz hale getirdi. Köpek ekipler tarafından alınarak Büyükşehir Belediyesi köpek barınağına götürüldü. Köpeğin, kuduz ihtimaline karşı 15 gün süreyle gözetim altında kalacağı bildirildi. Köpeğin sahibi Çelik de ifadesi alınmak üzere Dağlıoğlu Polis Merkezi'ne götürüldü.