Kızdığı asansöre ateş etti

Trabzon'da bir kişi, eşinin mahsur kaldığı asansörü sürekli arızalandığı için kurşunladı.

Perşembe 19.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 19.11.2009 15:44
ABONE OL
Boztepe Mahallesi Şirintepe Sokak'taki bir sitede yer alan dairede oturan Hayrettin T'nin (45) eşi, sitenin arızalanan asansöründe mahsur kaldı. Eşinin asansörde kalmasına ve asansörün sürekli arızalanmasına sinirlenen Hayrettin T, ruhsatlı tabancası ile asansöre 5-6 el ateş açtı.

Silah seslerini duyan komşularının şikayeti üzerine suç aleti tabanca ve bu silaha ait 15 mermiyle yakalanan Hayrettin T. gözaltına alınıp Taksim Polis Merkezi'ne götürüldü.

Hayrettin T'nin suçlamayı kabul ederek, asansörü sürekli arıza yaptığı için sinirlenerek kurşunladığını söylediği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

HAYRETTİN T: EŞİM ASANSÖRDE BAYGIN DURUYORDU. SESİM DUYULSUN DİYE ATEŞ ETTİM

Trabzon'da eşinin mahsur kaldığı asansörü kurşunlayan Hayrettin T, ''Kalp hastası eşim asansörde baygın duruyordu. Kimse yardıma gelmeyince sesim duyulsun diye ateş ettim'' dedi.

Boztepe Mahallesi Şirintepe Sokak'taki, dairesinin bulunduğu binanın asansörünü kurşunladığı için gözaltına alınan Hayrettin T, Taksim Polis Merkezi'ndeki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Hayrettin T, gazetecilere yaptığı açıklamada, binalarındaki asansörün sürekli arıza yaptığını belirterek, kalp hastası eşinin, 9. katta arızalanan asansörde mahsur kaldığını söyledi. Bunun üzerine eşinin telefonla kendisini aradığını ifade eden Hayrettin T, yaşadığı olayı şöyle anlattı:

''Ona, asansörde yazan irtibat numarasını okumasını istedim. O numarayı arayınca bana, bir saat sonra gelebileceklerini söylediler. Bunun üzerine aracımla binaya geldim. Asansörün başında eşini çıkarmak için apartman görevlisiyle uğraştık. Vurarak, iterek, çeşitli aletlerle kapıyı zorlayarak, bir saatlik uğraşın ardından asansörü açtık.''

Kapının açılmasının ardındın eşini asansörde baygın halde gördüğünü belirten Hayrettin T, ''Kapıyı açtıktan sonra apartman görevlisi ayrıldı. Bir kadın vardı, o da gitti. Eşimi asansörden çıkarmak için uğraştım, ancak başaramadım. Bağırdım, kimse yardıma gelmeyince sesim duyulsun diye ruhsatlı tabancamla ateş ettim'' dedi.

Yaşananlar nedeniyle kendisinin de şikayetçi olacağını belirten Hayrettin T. hakkında, 6136 Sayılı Kanun'a göre işlem yapılacağı öğrenildi.