Küçük Dila için suç duyurusu

İstanbul'daki selde denize sürüklenen ve cesedi 9 gün sonra Bursa'dan çıkan Dila'nın annesi, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu

Cuma 20.11.2009
Son Güncelleme: Cuma 20.11.2009
ABONE OL
Sel felaketinin kurbanlarından Dila Manav'ın annesi Aslı Manav, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Silivri Belediyesi ve İSKİ hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Anne Manav olayı şöyle anlattı: "Su azgın hale gelmeden 30 saniye önce sokağa çıktım. Yerde 2 santim su yoktu. 17 aylık bebeğimi cipin çocuk koltuğuna koydum. Sonra büyük kızımı da bindirip hareket ettim. 30 metre ilerlemeden sular tsunami gibi üzerime geldi. Denize sürüklendik ve kuma battık. Kızım suda kayıp gitti. 45 dakika ne havadan ne de denizden yardım geldi." Dila'nın ölümüyle ilgili bilirkişi raporunda ise şu görüşlere yer verildi: "Yağış anında söz konusu yolların üzerindeki toprak, mıcır, stabilize gibi malzeme akarak E- 5 karayolunun altından geçen su giriş ağızlarını tıkamıştır. Bu durumun su birikmesine ve suyun taşmasına yol açmasının imkân dahilinde olduğu kanaatine varılmıştır. Dere yataklarının temizlenmemiş, açılmamış olması, mazgalların yeterli sayıda ve kesitte olmaması, felaketin oluşmasında büyük etken olmuştur."

S.K.'nin tahliyesi için dilekçe verildi
ERZURUM'DA Musa K. cinayetinin katil zanlısı olarak tutuklanan S.K.'nin avukatı Tuncer Aktaş, müvekkilinin delil yetersizliğinden tutuksuz yargılanması için dilekçe verdi. Aktaş, Asliye Ceza Mahkemesi'ne verdiği dilekçede müvekkilinin suçsuz olduğunu savundu. Aktaş, "Dilekçe mahkeme tarafından incelemeye alındı. Bir iki gün içinde cevap verilir. S.K.'nin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılacağına inanıyorum" dedi.