Domuz gribi tatili

Adana'da, okullarda, H1N1 virüsüne karşı önlem kapsamında eğitime Kurban Bayramı sonrasına kadar ara verildi.

Cuma 20.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 20.11.2009 16:24
ABONE OL
Adana Valisi İlhan Atış, son günlerde domuz gribi dolayısıyla okullarda devamsızlığın yüzde 10'lar seviyesine ulaştığını söyledi.

Vali Atış, bu nedenle yaklaşan bayram öncesi il genelindeki tüm okullar ile dershanelerin İl Umumi Hıfzıssıhha Komisyonu kararıyla 23-24-25 ve 26 Kasım tarihlerinde tatil edildiğini ifade etti. Atış, eğitim ve öğretime 1 Aralık Salı günü yeniden başlanacağını bildirdi. Atış, ayrıca, artan gribal enfeksiyonlar nedeniyle başta öğrenciler olmak üzere vatandaşlara, bağışıklık sistemlerini güçlendirmeleri için bol narenciye tüketmelerini önerdi.

ÜNİVERSİTEDE GRİP TATİLİ

Anadolu Üniversitesi'nde (AÜ) gribal enfeksiyonun daha fazla yayılmasını önlemek amacıyla, 23-25 Kasımda eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

AÜ'nün internet sitesinde yer alan yazılı açıklamada, AÜ Hastanesi Başhekimliği'nden alınan bilgi doğrultusunda, son günlerde poliklinikler ile acil servise yüksek sayılarda özellikle öğrenci hasta müracaatlarının olduğu belirtildi.

Açıklamada, öğrencilerin devamsızlıktaki büyük artışı ve gribal enfeksiyonun daha fazla yayılmasını önlemek amacıyla, Kurban Bayramı tatili öncesinde yönetim kurulu kararıyla 23, 24 ve 25 Kasım tarihlerinde üç gün süreyle eğitime ara verildiği bildirildi.