Cem sahneye lazım

Cem Yılmaz'ın yeni filmi 'Yahşi Batı'da rol alan güzel oyuncu Demet Evgar, Yılmaz'a övgüler yağdırdı ve "Cem tiyatro yapmalı, ben onu hep sıkıştırıyorum" dedi.

Cumartesi 21.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 21.11.2009 13:55
ABONE OL
Cem Yılmaz'ın 'Yahşi Batı' filminde oynayan ve '1 Kadın 1 Erkek' adlı televizyon programındaki performansıyla beğeni toplayan genç oyuncu Demet Evgar, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir davette samimi açıklamalarda bulundu.

DEMET EVGAR FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

CEM YILMAZ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

'Yahşi Batı' için "Hayatımın çok önemli bir dönemini kapsadı" diyen Evgar, filmin vizyona gireceği günü iple çektiğini söyledi: "Zor şartlarda çalıştık ama çok eğlenceli ve güzel bir film oldu. Gülmekten rolümü oynayamadığım yerler oldu. Geçtiğimiz günlerde fragmanı izledim ve çok heyecanlandım. İzleyiciyi gerçekten çok iyi bir film bekliyor. İnsanların gülmeye çok ihtiyacı var. Cem de bunu zekice, güzel bir espri anlayışıyla, hakkını vererek yapıyor."CEM SAHNEYE LAZIM!

Cimri' ve '39. Basamak' isimli iki tiyatro oyununda rol alan güzel oyuncu, geçen hafta Cem Yılmaz'ın her iki oyuna geldiği hatırlatılınca da şöyle konuştu: "Bizim aramızda 'Yahşi Batı' sayesinde çok güzel bir dostluk başladı. Birlikte güzel işler yapabileceğimize inanıyorum. Bence tiyatroda da Cem gibi kalemlere ihtiyaç var. Ben onu hep sıkıştırıyorum tiyatro yapması konusunda. Sonuca varacağıma inanıyorum. Onu sahnede görmeyi çok isterim. Ama o mütevazılığıyla tiyatroya pek bulaşmak istemiyor. Yapsa da en güzelini yapabileceğine inanıyorum."

Evgar, rol aldığı oyunların salonu doldurduğunu belirterek, popülerliğinin etkili olduğunu, bunun da televizyon sayesinde gerçekleştiğini söyledi: "Cimri ve 39 Basamak oyunları çok izleniyor. Başladığım yıllardan itibaren bu zamanlara gelmeyi, yaptığım oyunların kapalı gişe oynanmasını çok istedim. Son 3-4 yıldır bunu başarabildiğim için çok mutluyum. Televizyondaki popülerliğin de bunda etkisi var."

TÜRK SİNEMASI'NI KÜÇÜMSÜYORUZ

Mahsun Kırmızıgül'ün Oscar'a aday adayı olan 'Güneşi Gördüm' filminde de rol alan Evgar, filmin çok iyi kadrosu ve sağlam bir hikayesi olduğunu dile getirdi. "Ödül almak ya da almamak dünyanın sonu değil. Bence Türk Sineması'nı çok küçümsüyoruz" diyen Evgar şöyle devam etti:

"Türkiye'nin çok hikayesi var. Dünyanın da hikayesi bitmiş durumda. Adamlar gelip bizim hikayelerimizi çekecek artık neredeyse. Buna izin vermemeliyiz. Günümüzün savaşını sinemayla yapacağız. Bu bir savaştır ve stratejik bir şeydir. Üçüncü dünya savaşı dedikleri bu olsa gerek ve biz bunu ancak sinemayla yenebiliriz."