Yoğun sis uyarısı - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Pazar 22.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 22.11.2009 17:11
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz ile Ardahan çevreleri yağışlı, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek. Yağışlar; Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Marmara ile ülkemizin iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis görülecek.

HAVA SICAKLIĞI: Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Marmara'nın kuzey ve doğusu ile akşam saatlerinden sonra Karadeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

UYARILAR

SİS UYARISI;
Marmara ile ülkemizin iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis olayı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksamalar, hava kirliliği vb.) karşı, başta sürücülerimiz olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Az bulutlu geçecek. Bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere sis görülecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek. Kuzey ve iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis görülecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Kuzeydoğusu parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Bölgenin kuzey ve batı kesimlerinde yer yer sis görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu gece ve sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ:
Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, Ardahan çevreleri kar yağışlı geçecek. Akşam saatlerinden sonra batı kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

MARMARA'DA SİS 2 GÜN DAHA ETKİLİ OLACAK

Marmara'da 2 gündür etkili olan sisin, 2 gün daha süreceği bildirildi. Meteoroloji Balıkesir Bölge Müdür Vekili M. Ali Altun, yaptığı yazılı açıklamada, Marmara Bölgesi'nin, üzerinde bulunan yüksek basınç ve atmosferin üst seviyelerindeki sıcak havanın etkisinde bulunduğunu belirtti.

Bu nedenle 20 Kasımda başlayan sisin, ayın 24'üne kadar süreceğini ifade eden Altun, sisin, her gün akşam saatlerinden sonra başlayıp ertesi gün öğle saatlerine kadar yoğun olarak beklendiğini kaydetti. Sis nedeniyle kritik meteorolojik şartların oluşacağının tahmin edildiğini belirten Altun, olumsuz koşullara karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmalarını istedi.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...