Mahsur kalan 11 kişi kurtuldu

Salı 24.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 24.11.2009 17:59
ABONE OL
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Yayla köyde mahsur kalan 1'i ABD'li 11 kişiye, İl Özel İdaresi ekiplerinin ulaştığı ve iş makinelerinin açtığı yoldan Çamlıhemşin'e gelmek üzere kendi araçlarıyla yola çıktıkları bildirildi.

Alınan bilgiye göre, ABD'li avcı Joe Cravley, Milli Park görevlisi Ömer Kabil, Yayla köy muhtarı Naci Aydın, Rıza Gözlük, Abdullah Erzurumlu, Yunus Yıldırım, Nail Yıldırım, Meryem Yıldırım, Mustafa Kuru, Muhammet Nişancı ve Güven Aslan'ın bulunduğu Yayla köye, İl Özel İdaresi'ne ait bir eskavatörün ulaşmasıyla, kar altındaki bu kişilere ait araçların etrafı temizlendi.

Temizleme işleminin ardından iş makinesi aşağıya doğru yol açma işlemine başlarken, diğer ekipler de aşağıdan yukarıya doğru yol açma çalışması yapıyor.

Hiçbir sağlık sorunları bulunmadığı belirtilen ABD'li Cravley ve beraberindekiler, köydeki araçlarına binerek, iş makinesinin arkasından, Çamlıhemşin ilçesine gelmek için yola çıktı.

Yetkililer, yol açma çalışmasının çift taraflı olarak sürdüğünü, yaklaşık 2 kilometrelik bir kısım daha kaldığını belirterek, mahsur kalanların akşam saatlerine doğru Çamlıhemşin ilçesinde olacağını belirtti.