Tazminat parasıyla 'Merveler' yetişecek

ABD'de trafik kazası sonrası hastanede can veren ve ailesinin doktor hatasından dolayı öldüğünü söylediği milli yüzücü Merve'nin babası alacakları tazminatla vakıf kuracak. Amaç, yeni yüzücüler yetiştirmek

Çarşamba 25.11.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 25.11.2009
ABONE OL
Milli yüzücü Merve Terzioğlu, ABD'de 19 ay önce geçirdiği talihsiz bir trafik kazası sonrası yaşamını yitirdi. Kaldırıldığı hastanede, doktor ihmali kurbanı olduğu ileri sürülen genç kızın ailesinin acısı ise hâlâ taptaze... Terzioğlu ailesi hastaneyle ilgili hukuki süreci devam ettirirken bir yandan da kızlarının hatırasını yaşatmak için, adına bir vakıf kurma hazırlığı yapıyor. Terzioğlu ailesinin kalbine ateş düşüren o korkunç kaza, 29 Mart 2008 günü meydana geldi. 22 yaşındaki biricik kızları Merve, 3 arkadaşıyla evine dönerken geçirdiği trafik kazası sonrasında kaldırıldığı Amerika'daki Cleveland Reigonal Medical Center At Memphis Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

'MADDİ KAYBINIZ NE' DEDİLER
Merve'nin babası Murat Terzioğlu kızının doktor hatası yüzünden öldüğünü iddia ediyor ve şunları anlatıyor: "Kızımın arkadaşları şahit, hastanede şuuru yerindeymiş. Merve'nin doktorları böbrek anjiyosunun başarılı geçtiğini, ancak böbrekte kanama olduğu için bekleme odasına aldıklarını söyleyip, yanına bir hemşire vermiş, ancak Merve'yi solunum cihazına bağlamayı her nasılsa unutmuşlar. Hastane hatasını başta kabul etti. Davayı takip eden avukatlarımız ise geçtiğimiz günlerde hastaneden aldıkları fatura ile şaşkına döndü. Çünkü hastane 290 bin dolarlık bir fatura göndermişti. İtiraz ettik ve hastane geri adım attı. Ama bu kez de 'Maddi kaybınız nedir?' diye soruyorlar."

'LİSANSLARI İPTAL EDİLSİN'
Ocak ayında hastanenin avukatlarıyla görüşeceklerini anlatan baba Terzioğlu, sorumluların lisansının iptalini istediğini belirterek şöyle konuşuyor: "Cleveland Reigonal Medical Center At Memphis Hastanesi yetkilileri, kızımın ölümüne neden olan ihmali kabul etmişlerdi, ben de onlardan Merve'nin ölümüne neden olan doktor ve hemşirenin lisanslarının iptalini istiyorum. Artık hayattaki tek amacımız Merve'nin anısını yaşatmak. Bunun için hastaneden alacağımız tazminatla Merve'nin adına bir vakıf kurarak yüzücü gençleri destekleyeceğiz ve Merve için bol bol ağaç dikeceğiz."