Yedi yıl beklediğime değdi

Buffy the Vampire Slayer' dizisinde canlandırdığı Buffy rolüyle üne kavuşan Sarah Michelle Gellar, evlendikten yedi yıl sonra anne oldu. Gellar, "Bunca yıl beklediğime değdi" diye konuştu.

Çarşamba 25.11.2009 00:00
ABONE OL
Vampir Edward ve Bella'nın tutkulu aşkını anlatan 'Yeni Ay' filmiyle birlikte vampirlere olan ilgi çığ gibi büyüyor. Ancak Sarah Michelle Gellar, 'Alacakaranlık'tan çok önce bizi vampirlerle tanıştırmıştı. 1997 yılında başlayan ve 2003 yılına kadar ekranlarda beğeniyle izlenen 'Buffy the Vampire Slayer' dizisinde canlandırdığı vampir avcısı Buffy rolüyle gönüllerde taht kuran Gellar, aktör eşi Freddie Prinze Jr.'la evlendikten tam yedi yıl sonra anne oldu. Kızı Charlotte Grace'in doğumuyla mutlulukları pekişen çift, bebekleriyle birlikte ilk kez People dergisine poz verdi. İşte mutlu çiftin anlattıkları:ESKİDEN ÇILGIN BİR KADINDI

Charlotte'un doğumu nasıldı?
Sarah Michelle Gellar: Spor yaparken sancılarım tuttu ve bir anda kendimi doğumhanede buldum. Bebeğim bir hafta erken doğdu. Bebeğimi epidural ile normal doğurdum. Hiç acı hissetmeden çok rahat bir doğum gerçekleştirdim. Üç kere ıkındığımda bebeğim çıkmıştı.

Freddie Prinze Jr.: Sarah doğumun nasıl başladığı anlamadı. Doğumdan önceki akşam acılı bir yemek yemişti, o yemeğin dokunduğunu düşündü. Ne zaman sancıları arttı, o zaman doğumun başladığını anladı. Sarah benden daha sakindi. Ben Sarah'yı Gandhi'ye benzetiyorum; hiçbir şey onu kolay kolay panikletmiyor.

Charlotte nasıl bir bebek?
S.M.G: Kızım çok güleryüzlü bir bebek. Çok sevgi dolu ve kucağıma aldığım anda, yüzündeki huzura bayılıyorum. Kesinlikle ağlamıyor. Birçok anne bebeğinin ağlamasından şikayet eder ama benim kızım melek gibi...

Anne ve baba olmak sizi nasıl değiştirdi?
S.M.G: Artık her şeyin merkezinde kızım var, hayatımı ona göre ayarlıyorum.
F.P.J: Sarah anne olmadan önce daha çılgın bir kadındı. Artık daha kontrollü davranıyor.

Yedi yıldır evlisiniz, bebek sahibi olmak için neden bu kadar beklediniz?
S.M.G: Kendimi hazır hissetmediğim için bekledim ama beklediğime değdi. 20'li yaşların başında henüz olgunlaşmamışken anne veya baba olmak doğru değil. Evlendiğimde 26 yaşındaydım ve anne olmaya hazır değildim.

F.P.J:
Ben de evliliğimizin ilk dönemlerinde çocuk sahibi olmadığımız için mutluyum. Şu anda kızım için yapmayacağım fedakarlık yok.

Kızınız olacağını öğrendiğinizde ne hissettiniz?
S.M.G: Kızım olacağını doğum gününde öğrendim. Oğlum olacağını zannediyordum ama kızım olacağını öğrenince şaşırdım. Ben tek çocuğum, o nedenle annemle aramda inanılmaz bir bağ var. Şimdi kızımla bu bağı yakalayacak olmak güzel bir his. Her pazar annem geliyor ve üç kuşak kızlar birarada vakit geçiriyoruz.

F.P.J: Erkekler genelde oğulları olsun ister ama ben kızım olacağını öğrendiğimde gerçekten çok mutlu oldum.

Kızınızın ismini nasıl seçtiniz?
S.M.G: Geleneksel bir isim istiyorduk. Ben okuldayken sınıfta üç tane daha Sarah vardı ama Charlotte sık rastlanan bir isim değil.

YÜKSEK BELLİ JEAN İŞİN SIRRI

* Doğumdan sonra nasıl forma girdiniz?
Hamileyken de çok fazla kilo almamıştım bu nedenle fazla kilolarımdan kurtulmak çok zor olmadı. Doğurduğum güne kadar hafif spor yapmayı hiç ihmal etmedim. Emzirmek de bu dönemde çok faydalı. Uzun yürüyüşler yapmayı seviyorum. Ayrıca yüksek belli jean'lerin yeniden popüler olması da işimi kolaylaştırdı.