'Evcen gençliğime çok benziyor'

Ünlü İtalyan oyuncu Claudia Cardinale Türkiye'de rol aldığı "Sinyora Enrica" adlı filmde kendi gençliğini canlandıracak Fahriye Evcen'le bir araya geldi

Perşembe 26.11.2009
Son Güncelleme: Perşembe 26.11.2009
ABONE OL
Başrolünü ünlü İtalyan aktris Claudia Cardinale'nin üstlendiği "Sinyora Enrica" adlı sinema filminin çekimleri hızla sürüyor. Yönetmenliğini Ali İlhan'ın yaptığı filmin önceki günkü çekimlerinde Cardinale, filmde kendi gençliğini canlandıracak Fahriye Evcen'le bir araya geldi. Ünlü aktris "Fahriye benim gençliğime gerçekten çok benziyor" dedi. Evcen, önceki gün gerçekleştirilen çekimlerde İtalyan aktrisin gençliğini canlandırdığı sahneler için kamera karşısına geçti. Cardinale'nin gençliğine benzetilmek üzere yapılan iki buçuk saatlik makyaj sırasında Evcen'in kıyafetlerini, makyajını ve saçını dikkatle yakından takip eden ünlü oyuncu "Güzelliği su götürmez bir gerçek. Yabancı dil biliyor olması da büyük avantaj. Türkiye'de böyle donanımlı, genç, güzel ve yetenekli oyuncuların olması çok umut vaat edici" dedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ'ENERJİSİNE HAYRAN KALDIM'
Claudia Cardinale'nin filmlerini seyrettiğini, çocukluğundan beri kendisine hayranlık duyduğunu anlatan Fahriye Evcen ise şunları söyledi: "Claudia Cardinale'ye zaten hayrandım ama sette kendisiyle tanıştıktan sonra hiç düşmeyen enerjisine ve güçlü kişiliğine bir kez daha hayran oldum. Benim yaşadığım bu şans her oyuncuya kısmet olmaz."