"Bayram geldi ama içimiz kan ağlıyor"

Kayseri'de Ramazan Bayramı'nın 2. günü kaybolan çocuklardan 69 günden beri haber alınamıyor. Çocukları bulunamayan Tekin ve Ay aileleri bayramı buruk geçiriyor.

Cuma 27.11.2009 00:00
ABONE OL
Ahmet Tuna (8) ve Dilruba Tekin'in (6) annesi Leyla Tekin, geçen bayram kaybolan çocuklarının, bu bayramda gelmesini umutla beklediklerini ancak iyi bir haber alamadıkları için üzüntülü olduklarını anlattı. Ramazan Bayramı'nın 2. günü kaybolan çocuklarının aradan geçen 69 güne rağmen bulunamadıklarını ifade eden Leyla Tekin, şunları söyledi:

''Çocuklarımın kaybolmadı, kaçırıldı. Çocuklarım 69 günden beri yok. Onlar olmadığı için bayramda biz gözyaşı döküyoruz. Ben 69 gündür her gün her gece ağlıyorum. Çocuklarımı kaçıranın zerre kadar vicdanı varsa bıraksın. Onun çocuğu varsa çocuk sevgisini iyi bilir. Artık dayanamıyorum. Ramazan Bayramı'nda kaçırdınız ne olur Kurban Bayramı'nda serbest bırakın. Onların telefonla seslerini bile duysam bu bana yeter.''

Kaybolan çocukların en büyüğü olan 12 yaşındaki Türkan Ay'ın annesi Özlem Ay da bayram mutluluğunu yaşayamadıklarını ifade ederek ''Bayram geldi ama içimiz kan ağlıyor'' dedi. Özlem Ay, kızı Türkan Ay'ı kaçıranlara seslenerek, ''Çektiğimiz acı yetmedi mi? Bayramın hatırına, insanlık hatırına çocukları serbest bırakın. Bu olayı bilen duyan var ise insanlık adına polisi arasın. Kimseden korkmasınlar'' diye konuştu. Torunuyla aynı adı taşıyan babaanne Türkan Ay ise torununun bulunmasını isteyerek, ''Emekli maaşımı almak için bankaya gittim, çarşıda annelerinin elinden tuttuğu çocuklara bakıp bakıp ağladım. Torunumu çok özledim'' diyerek, gözyaşı döktü.

Kayseri'nin Talas ilçesinde Ramazan Bayramı'nın 2. günü Ahmet Tuna Tekin(8) ve kardeşi Dilbura Tekin (6) ile aynı mahalleden arkadaşları Türkan Ay (12) şeker toplamak için evlerinden ayrılmışlar ancak geri dönmemişlerdi. Geçen süre içerisinde yapılan arama çalışmalarından bir sonuç alınamamıştı.