Uzmanlar: Çocuklara izlettirmeyin

Uzmanlar, kurban kesiminin çocuklara izlettirilmemesini önerirken, Van'da vatandaşlar kesim yerine çocuklarıyla birlikte geldi, kasap baba ise kurban kesiminde kendisine yardımcı olarak 12 yaşındaki oğlunu çalıştırdı.

Cuma 27.11.2009 00:00
ABONE OL
Van Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi'nde kesim alanı olarak faaliyet gösteren yerlerden biri olan oto yıkama yerine gelen aileler, çocuklarıyla birlikte kurbanlarının kesilmesini izledi. Kesim alanındaki 12 yaşındaki kasap Kadir Çiçek ise hayvanlarını kestirmeye gelen vatandaşların ilgi odağı oldu. Kurban kesimini anlatan Kadir Çiçek, daha sonra kasap olan babasına yardım etti.

Bayram namazı sonrası evlerinden kesim alanına gelen vatandaşlardan Halil Can, Kurban Bayramı'nın kendileri için önemini anlattı.

Bu yıl domuz gribi nedeniyle dikkatli olunması gerektiğini de belirten Can, ''Sağlık Bakanlığı ve görevliler uyarıyorsa bir bildikleri var. Dünyanın her yerinde bu nedenle ölen insanlar oldu. Ölenlerin yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Biz de bu bayramda sadece tebessüm edeceğiz, el sallayacağız. Mümkün olduğu kadar tedbirlerimizi alacağız'' dedi.