Bayramda hava nasıl? -HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Pazar 29.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 18.10.2017 12:11
ABONE OL
Yarın ve salı günü sabah ve gece saatlerinde iç bölgelerde yer yer sis görüleceği bildirildi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, yarın Doğu Karadeniz kıyılarında (Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa) aralıklarla hafif sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Yurdun diğer kesimleri bayramın son gününü parçalı ve az bulutlu bir havada geçirecek. Sabah saatlerinde iç bölgelerde yer yer sis olayı görülecek.

Salı günü, ülke genelinde yağış beklenmiyor. Kuzeydoğu kesimleri ile batı kıyılar parçalı çok bulutlu, diğer bölgeler parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç bölgelerde yer yer sis olayı yaşanacak.

Hava sıcaklığı; yarın kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak. Salı günü sıcaklıklarda kuzey bölgelerde 1 ila 3 derece artış bekleniyor.
Yurdun, iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde görülecek yer yer sis olayına karşı başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları istendi.


HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı bölgelerimizde 2 ila 4 derece azalarak, mevsim normalleri civarında seyredecek.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Marmara'da öğle saatlerinden itibaren kuzeybatıdan hafif arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

SİS UYARISI; İç ve doğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis olayı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (Hava ve kara ulaşımında aksamalar, hava kirliliği vb.) karşı, başta sürücülerimiz olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde güney ve batısı(İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli ve Sakarya) yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı zamanla az bulutlu geçecek. Gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde iç kesimlerinde sis görülecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla batısı ile Hatay çevreleri parçalı bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde göller yöresindehafif sisi görülecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir, Çankırı, kırıkkale, Kırşehir ve Yozgat çevreleri hafif olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde kuzeybatısında yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi görülecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren kıyı kesimleri, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla Orta Karadeniz bölümü parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Orta Karadeniz ile gece Trabzon ve Giresun çevreleri hafif yağmurlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve batısı parçalı bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde kuzeyinde hafif sis görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, gece ve sabah saatlerinde Diyarbakır ve Batman çevreleri sisli geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...