Kuvvetli yağış uyarısı-HARİTALI

Türkiye'nin büyük bir bölümü yağışlı havanın etkisine girdi.

Cuma 04.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 18.10.2017 12:10
ABONE OL
Devlet Meteroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre; yağışlar Antalya genelinde kuvvetli olmak üzere, güney bölgelerde gökgürültülü sağanak, iç bölgelerde yağmur, sabah saatlerinde İç Anadolu'nun yüksek kesimleri, Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun batısının yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

HAVA SICAKLIĞI : İç ve doğu bölgelerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR : Genel olarak güney ve güneydoğu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, güney bölgelerde kuvvetli olarak esecek.


METEROLOJİDEN UYARI
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI : Meteroloji, yağışların; Antalya genelinde kuvvetli olması beklendiği ve yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi v.b.) karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyardı.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA :
Çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa,Yalova, Bilecik) öğleden sonra yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

EGE : Parçalı ve çok bulutlu, Güney ve İç Ege (Aydın, Muğla, Uşak, Afyon, Denizli, Kütahya) ile akşam saatlerinden sonra İzmir çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar güney kesimlerde gökgürültülü sağanak, iç kesimlerde yağmur, yükseklerinde sabah ilk saatlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

AKDENİZ : Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Antalya il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU : Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmurlu, sabah saatlerinde bölgenin yüksek kesimleri (Çankırı, Sivas, Yozgat, Konya, Kayseri, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Kırıkkale, Eskişehir ve Ankara'nın kuzey çevrelerinin yüksekleri) karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ : Parçalı çok bulutlu, Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu ile akşam saatlerinde Zonguldak ve Bartın çevreleri aralıklı yağmurlu, öğleden sonra Bolu ve Kastamonu'nun yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ : Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri (Tokat, Amasya, Çorum, Gümüşhane, Bayburt) yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı geçecek. Bölgenin doğusunun kıyı kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

DOĞU ANADOLU : Bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı (Malatya, Tunceli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak) akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde doğusunda yer yer sis görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU : Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...