Havalar nasıl olacak?-HARİTALI

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Cumartesi 05.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 18.10.2017 11:53
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Karadeniz ile Yozgat çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Antalya il geneli ile Muğla'nın kıyı ilçeleri (Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye, Dalaman) ve Anamur çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Bilecik, Bolu, Düzce, Eskişehir, Ankara, Uşak ve Afyon ile gece saatlerinden itibaren Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda sis görülecek.

HAVA SICAKLIĞI : Ülkemizin güneybatı kesimlerinde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak, mevsim normalleri civarında seyredecek.

RÜZGAR : Genel olarak güney ve güneydoğu, ülkemizin güneydoğu kesimleri ile zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI :
Yağışların; Antalya il geneli ile Muğla'nın kıyı ilçleri (Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye, Dalaman) ve Anamur çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA :
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Bilecik çevrelerinde sis görülecek.

EGE : Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar; Muğla'nın kıyı ilçelerinde (Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye ve Dalaman) kuvvetli olacak. Sabah saatlerinde Afyon ve Uşak çevrelerinde sis görülecek.

AKDENİZ : Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Antalya il geneli ile Anamur çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU : Parçalı çok bulutlu, güney ve batısı ile Yozgat çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Ankara ve Eskişehir çevrelerinde sis görülecek.

BATI KARADENİZ : Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu, Düzce, Zonguldak ve Karabük ile akşam saatlerinden itibaren Kastamonu ve Bartın çevreleri aralıklı yağmurlu geçecek. Sabah saatlerinde Bolu ve Düzce çevrelerinde sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ : Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

DOĞU ANADOLU : Paraçlı ve çok bulutlu geçecek. Bölgenin kuzeydoğusunda (Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı) sabah ve gece saatlerinde sis görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU : Parçalı, batısı çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Gaziantep ve Kilis çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.