DTP Küçükçekmece İlçe Teşkilatı'na silahlı saldırı

Pazar 06.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 06.12.2009 21:39
ABONE OL
Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) Küçükçekmece İlçe Teşkilatı'na gelen bir grup, partililere sopa ve bıçaklarla saldırdıktan sonra ateş açtı.

Olayda ölen ya da yaralanan olmazken grubun, parti teşkilatının bulunduğu binanın duvarlarına hilal ve ay yıldız resmi çizdikleri görüldü.

Olay, Sefaköy Halkalı Caddesi Nazlı İşhanı'nda bulunan parti binasında meydana geldi. Alınan bilgiye göre, yaklaşık 10 kişilik grup, ellerinde sopa ve bıçaklarla işhanının 5. katında bulunan DTP İlçe Örgütü'ne yöneldi. Sesleri duyan partililer, merdiven boşluğuna çıktığında slogan atan öfkeli grupla karşılaştı. Partililer ile grup arasında arbede çıktı. Grubun sopalarla saldırdığı partililer, ellerine geçirdikleri sandalyeleri öfkeli kalabalığın üzerine fırlattı. Kalabalığın arasında bir kişi ise
belindeki silahı çıkartarak ateş açtı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, kurşunlar duvara isabet etti. Öfkeli grup, partililerin müdahalesiyle kaçtı. Olayın ardından polis ekipleri parti binasına gelerek incelemelerde bulundu.

DTP Küçükçekmece İlçe Başkanı Mustafa Kaymaz, grubun önce ana caddede yürüyüş düzenlediğini, ardından da parti binasına yöneldiğini belirterek, "Partideki bir görevli beni aradı. Ben de polisi aradım. Bu grup daha sonra sloganlarla içeri girmiş. Merdiven arasında kavga ediyorlar. Partimizde 2 kişi vardı. Aralarında sopalı kavga çıkmış. Havaya 3 el ateş açılmış. Ardından kaçmışlar. Ben tam geldiğimde grup dışarı çıkıyordu. Beni tanısalardı öldürebilirlerdi. Bizde bu ülkenin vatandaşıyız. Biz düşman
değiliz. Benim dedem Çanakkale'de şehit olmuş" dedi.

Öte yandan öfkeli kalabalığın, binanın duvarlarına hilal ve ay yıldız şekli çizdikleri görüldü.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.