Sağanak yağış uyarısı-HARİTALI

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Pazar 06.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 06.12.2009 14:25
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu ile Antalya, Mersin, Adana, Hatay, Kütahya ve Muğla çevrelerinde yağış geçişleri görülecek.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak ve ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.

RÜZGAR: Genel olarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetlice esecek.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI: Sinop, Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde, gök gürültülü sağanak yağış beklendiği bildirildi. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bu akşam Sinop, yarın sabah ve gece saatlerinde Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Vatandaşlar ve ilgili birimler, ani sel, su baskını, sel ve yıldırıma karşı önlem almaları konusunda uyarıldı.

İSTANBUL'DA SAĞANAK YAĞIŞ

İstanbul'da aralıklarla etkili olan sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiliyor. Sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren sağanak yağış nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Şemsiyesiz dışarı çıkan vatandaşlar, yağmurdan kaçmak isterken ilginç görüntü oluşturdu. Islanmamak için koşarak ilerleyen vatandaşlar, otobüs duraklarına ve saçakların altına sığındı. Yağmuru fırsat bilen şemsiye satıcıları da her zaman olduğu gibi bugün de Taksim Meydanı'nda tezgah açtı.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetlice esecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Kütahya ile sabah saatlerinde Muğla çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice esecek.

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, Adana, Mersin, Hatay ve Antalya çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur, iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile akşam saatlerinden sonra Giresun çevreleri aralıklı yağmurlu geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...