Üzülmesin diye çocuk yapmayacağım!

Bir çocuk babası Zeki Alasya, kendisinden 30 yaş küçük eşiyle son derece mutlu olduklarını belirterek ikinci çocuğu istemediğini söyledi: Çok küçük yaşta bir çocuğu babasız bırakmamak için, yeniden baba olmayacağım!

Pazar 06.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 06.12.2009 13:06
ABONE OL
Gazeteci Bilal Özcan'ın programına katılan ünlü oyuncu Zeki Alasya, kendinden 30 yaş küçük eşiyle yaptığı evliliği, çocuk konusuna bakışını anlattı, sinema ve futbol hakkında kendisine yöneltilen sorulara büyük bir içtenlikle cevap verdi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZBilal Özcan: Geçen yıl sizden 30 yaş küçük Jülide Hanım'la evlendiniz. Yeni eşinizden ikinci bir çocuk sahibi olmayı düşünüyor musunuz?
Zeki Alasya: Hayır. Yani belli bir yaştan sonra baba olmak, çocuğu düşünmemek gibi geliyor bana. Arkamda iki yaşındayken, 'Babam öldü. Onu, doğru dürüst tanımıyorum' diye üzülen bir çocuk bırakmak istemiyorum. Kızım Jülide ve eşim Zeynep çok güzel anlaşıyorlar. Çok mutluyuz. İkinci çocuk istemiyoruz.
Jülide Hanım da mı istemiyor çocuk?
Yok yok. Jülide müthiş bir sabır abidesidir. Müthiş bir iyi niyet abidesidir. Onun için böyle bir sorunumuz yok ama teşekkür ediyorum sorduğunuz için böyle bir soruyu gene de...

FATİH TERİM ROLCÜ

Futbolla aranız nasıl? 'Milli Takım'ın, 'Dünya Kupası Finalleri'ne gidememesi konusunda ne düşünüyorsunuz?

Milli Takım, 'Dünya Kupası'nda ilk üçün arasında olmalıydı. Fatih Terim diye bir adam var biliyorsunuz. Hani dünyanın en ilginç kişiliği. Adam maçın bitmesine 5 dakika kala ve takımı mağlupken, bir kamera kendisine döndüğünde garip garip hareketler yapıyor. Kameraya oynamaya başlıyor. Ersun Yanal'ı yediler bitirdiler, bu adamı aldılar. Ne oldu?

UZAYLILAR GELMİŞ!

66 yaşındasınız ama çok genç görünüyorsunuz...

Yaşlanmaya cidden vakit bulamıyorum. Bu telaş içinde yaşlanacak vaktim olmuyor. Çok özel bir şey yapmadım. Ancak sigarayı bıraktım. Bunu da herkese tavsiye ederim.

Ne kadar oldu sigarayı bırakalı?
Z.A: 12 sene oldu. 35 sene çok içtim. Günde iki buçuk, üç paket sigara içiyordum.

Mesleğiniz dışında ilgilendiğiniz, dikkatinizi çeken konular var mı?
Uzaylılar hakkında kitaplar okuyorum, belgeseller izliyorum. Uzaylıların buraya geldiğini ve dünyada bazı değişiklikler yaptıklarını, bazı şeyler yarattıklarını falan düşünüyorum, hatta bunu biliyorum, gerçekten de inanıyorum.