Vali, Dersimspor'un onursal başkanı oldu

Tunceli Valisi Taşkesen, Dersimspor ismine onay vermesi ile ilgili "İstikbalim için bir riskti" dedi ancak böylece önyargıyı yıktığını söyledi

Pazar 06.12.2009
Son Güncelleme: Pazar 06.12.2009
ABONE OL
Tunceli'de "Dersimspor" ismine onay veren Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen, kulübün onursal başkanı ilan edildi. Tunceli'de kısa süre önce kurulan ve isminden dolayı kamuoyunda tartışma konusu haline gelen Dersimspor için düzenlenen dayanışma gecesinde, kulübün isim babası Taşkesen, kulüp başkanı Yaşar Moğultay tarafından onursal başkan ilan edildi.

ÖNYARGI KALKTI
Moğultay, Dersimspor'u bütün olumsuzluklara rağmen belli bir aşamaya taşıdıklarını belirterek, "Biz Dersimliler olarak tarihte bir de futbolla yer almak istiyoruz" dedi. Vali Taşkesen ise Tunceli'ye ilk defa gelenler gibi kendisinin de belli önyargılarla geldiğini anlatarak, şöyle konuştu: "O önyargılardaki Tunceli'yi ben dört aydır arıyorum ama bulamadım. Dersimspor ismi gündeme geldiğinde buna hemen onay vermek, arkadaşlara bunun mahzuru olmadığını göstermek, bu önyargılar açısından, mesleğim açısından, tabiri caizse istikbalim açısından bir riskti. Dersim isminin yasak olduğuna dair bin tane yanlış anlaşılma vardı. Bunu kaldırdık. Arkadaşlara o cesareti verdik. Ben nasıl istikbalimi sıkıntıya sokup Dersimspor'u destekliyorsam, sizin de sahip çıkacağınızdan eminim." Taşkesen'e plaket ve üzerinde ismiyle, Tunceli'nin plakası olan 62 rakamının da bulunduğu forma hediye edildi.