Domatesleri söküp serada düğün yaptılar

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, boş düğün salonu bulamayan bir aile, fiyatı düşük olan domatesleri söküp serada düğün yaptı.

Pazartesi 07.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 07.12.2009 15:10
ABONE OL
Fethiye'de yaşayan 22 yaşındaki mobilya ustası Arif Küçükçoban ve ev kızı 19 yaşındaki Emel Yatır evlenmek için Aralık ayının 7'sini kararlaştırdı. Düğün tarihinin belirlenmesinden sonra damadın babası Süleyman Küçükçoban düğünün yapılacağı yeri ayarlamak için harekete geçti ancak Fethiye'de boş bir düğün salonu bulamadı.Davetiyeleri dağıtan çift ve aileleri düğünü nerede yapacaklarını düşünürken gelinin babası ilginç bir öneri sundu. Son haftalarda çok düşük domates fiyatlarına da tepkili olan gelin babası Ertuğrul Yatır, serasındaki domatesleri söküp düğünü burada yapmak istediğini söyledi. Gelinin evinin yanındaki serada düğün yapma fikri başta aileleri şaşırtsa da sonra herkes bu fikre katıldı.

Çatalarık Mahallesi 1300 numaralı sokakta bulunan gelin evinin bahçesindeki serada dün akşam yapılan düğüne 300 kişi katıldı. Naylon sera örtüsünün altında gerçekleşen düğünde davetliler canlı müzik eşliğinde eğlendi. Dışarıda zaman zaman hafif yağan yağmurdan da etkilenmeyen davetliler çifti mutlu günlerinde yalnız bırakmadılar.

Düğünü neden serada yaptıkları sorusuna gelin Emel Yatır, "Düğün salonu bulamadığımız ve evimize yakın olduğu için burada yaptık" cevabını verdi. Gelin babası Ertuğrul Yatır da, damadın babasının düğün salonu bulamadığını belirterek "serada domates vardı söktüm ve düğünü burada yapıyoruz. Eminim muhtarımız ve belediye başkanımız kısa sürede düğün salonu yaptıracaktır" dedi.

Çatalarık Mahallesi Muhtarı Hasan Kuşkonmaz ise şunları söyledi: "Aileler düğün salonu bulamadığı için düğünü burada yapmak zorunda kaldılar. Daha önce belediyemiz her konuda bize yardımcı oldu, şimdi de düğün salonu istedik bunu yapacağına eminiz."