Minibüs park halindeki tıra çarptı

Trabzon'da park halindeki tıra çarpan yolcu minibüsündeki 1 kişi öldü, aralarında çocukların da bulunduğu 18 kişi yaralandı.

Pazartesi 07.12.2009 00:00
ABONE OL
Maçka ilçesinden kent merkezine giden Kasım Kalaycı'nın kullandığı 61 M 0552 plakalı yolcu minibüsü, Trabzon-Gümüşhane kara yolunun Deliklitaş mevkisinde, yol kenarına park edilmiş 54 HR 097 plakalı tıra arkadan çarptı. Kaza sonucu büyük çapta hasar gören minibüsteki sürücü Kalaycı ve aralarında çocukların da bulunduğu yolcular araç içinde mahsur kaldı.

Çağrılan itfaiye ekipleri, polis ve sağlık görevlilerince sıkıştıkları yerden çıkartılan bu kişilerden sürücü Kalaycı, Tevfik Karakaş (62), Zeki Soylu (33), Ziya Hellaç (41), Zeki Bostan (57), Yasemin Kibaroğlu (31), Tarık Salih Usta (51), Ali Fazlı (68), Huriye Yurtsever (28), Sezgin Korkmaz (46), Engin Korkmaz (54), Raşit Bilal Cevelek (61), Şükrü Halis Çelik (42), Metin Çakıroğlu (34), eşi Şaduman Çakıroğlu (36), 3 yaşındaki kızı Zehra Çakıroğlu, 1 yaşındaki kızı Gülsüm Çakıroğlu ile 2 yaşındaki Yağız Korkmaz ve küçük yaştaki Nazlı Soylu'nun yaralandığı belirlendi.

Yaralılar, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesiyle Fatih Devlet ve Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesine kaldırılan yaralılardan Tevfik Karakaş yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Genel sağlık durumu iyi olan yaralılardan sürücü Kalaycı, hastaneye kaldırılmadan önce polise verdiği ifadede, hız yapmadığını, önüne çıkan bir başka araçtan kaçmak isterken manevra yaptığı sırada tıra çarptığını anlattı. Kalaycı'nın olaydan sonra gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.

Olay yerindeki bazı vatandaşlar, söz konusu yol kenarına sürekli tırların park ettiğini ve bu durumun kazalara yol açtığını ifade ederek, önlem alınmasını istedi. Kaza yüzünden kısmen aksayan trafik, minibüsün trafik ekiplerince çekilmesinin ardından normale döndü.