Domuz gribi aşısı yaptıran öğrenciye izin

Sağlık Bakanlığı tarafından okullarda öğrencilere yönelik yapılacak H1N1 aşı çalışmasında, veli onayı ile aşı olan çocuklar iki gün izinli sayılacak. Bakanlığın, il sağlık müdürlükleri aracılıyla yapacağı aşı çalışmasında okullarda aşı odasının bulundurulması zorunlu tutuldu.

Salı 08.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 08.12.2009 13:11
ABONE OL
Okullarda öğrencilerin domuz gribi aşısı olup olmaması yönünde velilerden izin alınması amacıyla gönderilen formlar teslim alındı. Bu formlardaki velinin talebine göre okullarda domuz gribi aşısı çalışmaları bu hafta başlıyor. Velinin onay verdiği öğrenciler sağlık müdürlüğüne bağlı personel tarafından aşılanacak.

Sağlık Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderilen yazıda, okullardaki domuz gribine karşı aşı çalışmalarının başlatılacağı bildirildi. Bu hafta başlayacak aşı çalışmasında velilerin onay verdiği öğrencilerin aşılanması hususunda dikkatli olunması istendi. Aşı çalışmasının ise okullarda yapılacağı belirtildi. Okul idarecilerinin aşı çalışması için mutlaka aşı ekibine bir oda tahsisi yapması talebinde bulunuldu. Aşı yapılan çocukları, aşı yapıldığı gün ile ertesi gün mutlaka izin verilmesi ve okula gelmemesi uyarısında bulunuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Müsteşar Yardımcısı Sadettin Sabaz imzalı Türkiye genelindeki bütün valilik ve il sağlık müdürlüklerine aşı çalışması ile ilgili gönderilen yazıda da bu hususlara dikkat edilmesi istendi. Bakanlığın yazısında çocukların iki gün izin yapmasına dikkat çekilirken, aşılama ekibi koordineli çalışılması istendi.