Muğla'da UFO iddiası

Muğla'nın Milas ilçesinde yaşayan emlakçı Ünal Sandal, Gürçamlar köyünde çektiği fotoğraflarda görülen cisimlerin UFO olduğunu iddia etti.

Salı 08.12.2009 00:00
ABONE OL
Emlakçılık sektörüyle uğraştığı için Gürçamlar köyü tarafında arazi resimleme çalışmaları sırasında birçok resim çektiğini belirten Ünal Sandal (49), "12 Kasım 2006 ve 8 Ağustos 2008 de çektiğim fotoğraflarda tanımlanamayan yani UFO'ya benzeyen cisimler gördüm ve bunları kamuoyu ile paylaşmayı uygun gördüm" dedi.

FOTOĞRAFLAR UFO UZAY BİLİMLERİ MERKEZİNDEKİ GÖREVLİLERE GÖNDERİLECEK

Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Milas Temsilcisi Ferdi Aşıcı da yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

"İlçemizde geçen yıllarda bu ve buna benzer birkaç olayla karşılaşmıştık. Emlak işleriyle uğraşan Ünal bey fotoğrafları geçen yıllarda çektiğini ve yeni fark ettiğini belirterek bana ulaştırdı. Bende Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi'ne ulaştıracağım ve buradaki uzman yetkililerin incelemesini isteyeceğim."

İki ayrı fotoğrafta tanımlanamayan yani UFO diye tabir edilen cisimler olduğunu anlatan Ferdi Aşıcı, sözlerine şöyle devam etti: "Bu konuda tüm dünya genelinde çekilen görüntülerin ve fotoğrafların gerçekliği ispatlanmıştır. İlçemizde de son yıllarda bu ve buna benzer olayların artış göstermesi ilçemizi gözlem merkezi bile yapabilir."