Öğrenci minibüsü şarampole yuvarlandı

Erzurum'un Tortum ilçesinde, öğrenci minibüsünün şarampole yuvarlanması sonucu 18'i öğrenci 19 kişi yaralandı.

Salı 08.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 08.12.2009 13:11
ABONE OL
Tortum ilçesine bağlı Derinpınar köyünden Şenyurt beldesindeki Uncular İlköğretim Okulu'na öğrenci taşıyan Ahmet Güler yönetiminde 25 D 0193 plakalı minibüs, Derinpınar köyü çıkışında şarampole yuvarlandı.

Kazada yaralanan 18 öğrenci ve sürücü Güler, Tortum ve Uzundere İlçe Hastanelerinde tedavi altına alınırken, 9 öğrenci yapılan ilk müdahalenin ardından, ambulanslarla Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma ile Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanelerine sevk edildi.

YARALANANLARIN İSİMLERİ BELİRLENDİ

Erzurum'un Tortum ilçesinde meydana gelen trafik kazasında yaralananların isimleri belirlendi.

Derinpınar köyünden Şenyurt beldesindeki Uncular İlköğretim Okulu'na öğrenci taşıyan Ahmet Güler yönetiminde 25 D 0193 plakalı minibüsün şarampole yuvarlanması sonucu sürücü Güler ile öğrenciler Merve Akbulut, Murat Demirtaş, Tayyip Akgül, Adem Aykut, Burak Çakmak, Furkan Akgül, Fatih Güler, Mehmet Aykut, Erhan Kotan, Sema Doğan, Esra Güler, Ayşe Nur Turan, Ahmet Demirtaş, Şeyma Aktaş, Mahmut Doğan, Ömer Faruk Kotan, Ebubekir Aksan ve Samet Akbulut yaralandı.

Bu arada, yaralılardan durumu ağır olan sürücü Ahmet Güler'in Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesine sevk edildiği öğrenilirken, öğrencilerden Mehmet Aykut'un da hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.