Otogarda cinayet

Eşinden boşanıp memleketine dönmek isteyen 4 çocuk annesi, otogarda araca binen kocası tarafından oğlunun gözleri önünde 5 kurşunla öldürüldü

Salı 08.12.2009
Son Güncelleme: Salı 08.12.2009
ABONE OL
İstanbul'da oturan 4 çocuk annesi 35 yaşındaki Vahkün U. bir süredir aralarında şiddetli geçimsizlik bulunan 19 yıllık eşi Sezai U'dan boşanmaya karar verdi. Dün 8 yaşındaki oğlunu da yanına alan genç kadın, memleketi Ağrı'ya dönmeye karar verdi. Otogara giderek eşini vazgeçirmeye çalışan koca, ikna edemeyince ailesinin yanına gitmesine izin verdi. Ancak iddiaya göre otobüs yola çıktıktan sonra çift telefonda tekrar tartıştı. Bunun üzerine otomobille yola çıkan Sezai U. (40), otobüsün ilk durak yeri olan Kocaeli'ne geldi. Firmaya gidip, eşinin içinde bulunduğu otobüse bir bilet alan Sezai U., otobüs gecikince görevlilere gidip, kendisinin de biletinin bulunduğunu söyleyerek, aracın otogara girmeden gitmemesini istedi. Otobüs ise otogara girmeden yan tarafta durdu. Şirket görevlisi de Sezai Unutmaz'ı otobüse götürdü. Bir anda eşini karşısında bulan Vahkün Unutmaz ne yapacağını şaşırdı. Önce oğlunu otobüsten indiren Sezai U., ardından eşinden de inmesini istedi.

SEKİZ EL ATEŞ ETTİ

Ancak genç kadın inmeyi reddetti. Israr eden Sezai U., yine olumsuz yanıt alınca üzerinde taşıdığı tabancayı çekerek 8 el ateş etti. Kurşunlardan 5'inin isabet ettiği Vahkün U. ağır yaralanırken, saldırgan eşi de otobüsten inerek kaçmak istedi. Bu sırada bir yolcu, Sezai U.'nun üzerine atlayarak etkisiz hale getirdi. Büyük bir korku yaşayan diğer yolcular da zanlıyı dövmeye başladı. Olay yerine gelen 112 ekiplerinin tüm çabalarına rağmen kurtarılamayan Vahkün U. yaşamını yitirirken, Sezai U . ise polise teslim edildi. Annesi gözünün önünde öldürülen küçük çocuk, gözyaşları içerisinde polis merkezine götürüldü. Olay sırasında başını cama vuran bir yolcu da hafif yaralandı.