Akıllı tahta, öğrencilere dersleri sevdirdi

Bilgisayar, projeksiyon ve interaktif özellikleri bir arada bulunduran ve derste görsellik imkanı sağlayan 'akıllı tahta' öğrencilere dersleri sevdirdi.

Çarşamba 09.12.2009 00:00
ABONE OL
BİLGİSAYAR, PROJEKSİYON VE İNTERAKTİF ÖZELLİKLERİ BİR ARADA BULUNDURAN VE DERSTE GÖRSELLİK İMKANI SAĞLAYAN 'AKILLI TAHTA' ÖĞRENCİLERE DERSLERİ SEVDİRDİ.

Bilgisayar, projeksiyon ve interaktif özellikleri bir arada bulunduran ve derste görsellik imkanı sağlayan 'akıllı tahta' öğrencilere dersleri sevdirdi. Bahçelievler Gazi İlköğretim Okulu'na velilerin katkılarıyla akıllı tahta sistemine geçti. 1 A ve 3 D sınıfları eğitim etkinliklerinde akıllı tahta kullanmaya başladı. 1 A sınıfı öğretmeni Güngör Yazar akıllı tahtanın sınıfa monte edilmesinden sonra öğrencilerin okula daha istekli geldiklerini söyledi.

Akıllı tahta sayesinde derslerin daha görsel, daha zevkli geçtiğini belirten Yazar "Aynı zamanda bilgisayara gerek kalmadan tahta aracılığı ile istediğimi yapabiliyorum. Bu da bana zaman kazandırıyor. Akıllı tahtanın sınıfımıza kazandırılmasını sağlayan tüm velilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

3 D sınıfı öğretmeni Ömer Çokal ise akıllı tahta sisteminin kullanımı sayesinde derslerde daha rahat olduklarını dile getirerek "Bence tüm okullarımızda olması gereken bir teknoloji." diye konuştu.

Okul Müdürü Cumhur Karasu da derslerin akıllı tahta ile daha eğlenceli geçtiğini kaydetti. Akıllı tahtaların bulunduğu sınıflarda artık derslerin teknoloji ağırlıklı olarak işlendiğini dile getiren Karasu, "Derslerde görsel öğeler kullanılarak işlenen konuya ilişkin fotoğraflar, animasyonlar, eğitici filmler bilgisayara gerek kalmadan yönetilebiliyor. Umarım okulumuzun tüm paydaşları bu teknolojiyi benimser. Akıllı tahta kullanılan sınıf sayımızın gelecekte hızla artması hepimizi sevindirecektir." şeklinde konuştu.