Kuyumcu soyguncuları yakalandı

Keçiören'de bir kuyumcuyu silah zoruyla soyduğu bildirilen iki kişi Bilecik'te yakalandı.

Çarşamba 09.12.2009 00:00
ABONE OL
Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, 5 Aralık Cumartesi günü akşam saatlerinde Bağlum Bulvarı Demirpençe İş Merkezi'ndeki bir kuyumcu dükkanının soyulmasının ardından olay yerinde elde ettikleri delilleri değerlendirerek çalışma başlattı.

Ankara polisi, silahlı ve kar maskeli oldukları bildirilen üç kişinin soygunda çaldıkları 400 gram ağırlığındaki ziynet eşyalarının özelliklerini 81 ilin emniyet müdürlüklerine bildirdi.

Olaydan bir gün sonra Bilecik'e bağlı Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri, iki kişinin, soygunda çalınan ziynet eşyalarına benzer altın bozdurduklarını belirleyerek, V.G ve F.T'yi gözaltına aldı.
Ankara'dan Bilecik'e giden Gasp Büro Amirliği görevlileri, iki kişiyle birlikte suçta kullanıldığı tahmin edilen bir de silah ele geçirdi.

Gözaltına alınan iki kişinin, kiraladıkları otomobille kuyumcu dükkanına geldiklerini, silahla kafasına vurarak iş yeri sahibini etkisiz hale getirdiklerini itiraf ettikleri belirtildi.

Emniyet yetkilileri, olayla ilgili üçüncü bir kişinin kimliğinin tespit edildiğini ve bu kişiyi yakalama çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.