'Mor Menekşe'yi Fener'e hediye etti

Fenerbahçe, mor formalı Galatasaray'la oynadıkları maçın ardından taraftarın diline dolanan "Mor Menekşe" şarkısını tişörtlere basmak için Kayahan'dan onay aldı

Çarşamba 09.12.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 09.12.2009
ABONE OL
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda 25 Ekim günü gerçekleşen Fenerbahçe-Galatasaray maçı boyunca FB'li taraftarlar, mor renkli formalarıyla dikkat çeken GS'li oyunculara "Mor Menekşe" şarkısıyla tezahürat yapmıştı. Galatasaraylı Kayahan'ın 1989'da yazdığı ve ilk kez Nilüfer'in seslendirdiği "Mor Menekşe" şarkısını kulübün ürünlerinde kullanmak isteyen Fenerbahçeli yöneticiler de hemen düğmeye bastı. Fenerbahçe yöneticileri önce MESAM'dan (Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği) izin aldı. Ardından Kayahan'ın kapısını çaldıklarını anlatan Fenerbahçe Spor Ürünleri Pazarlama Müdürü Tezcan Şaylı, "Kendisi geçen ay teklifimizi kabul etti. Stadyumda küfür yerine kendi şarkılarını duymaktan mutlu olacağını belirtti" dedi.

KAYAHAN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

RENCİDE ETMEDEN...
Şarkının sadece "Bir mahzun mor menekşe ağlıyor mu ne" dizelerini kullanmak için izin istediklerini belirten Şaylı "Kayahan Bey, fair play çerçevesinde ve hiçbir takımı rencide etmeyeceğimizi bilerek izin verdi" diye konuştu. "Mor Menekşe" şarkısının tişörtlere basılacağını belirten Şaylı ürünlerin ne zaman piyasaya sunulacağı ile ilgili bir planlama yapmadıklarını da sözlerine ekledi.