'Oğlumuzu cezaevine, kızımızı mezara koyduk'

Aracıyla 5 kişiyi ezen Atıl Yavuz'un ailesi: Ölenlerin yakınlarını arayıp özür diledik. Aynı acıyı biz de 10 yıl önce kızımızı kazada kaybederek yaşamıştık

Çarşamba 09.12.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 09.12.2009
ABONE OL
Bursa'da kontrolden çıkarak otobüs durağına dalan ve 5 kişinin ölümüne sebep olan otomobili kullanan üniversiteli Atıl Arda Yavuz'un yaşamından 'dram' çıktı. Suskunluklarını SABAH'a bozan 22 yaşındaki Atıl'ın anne ve babası, "Minik kardeşi Cansu 10 yıl önce gözlerinin önünde trafik kurbanı oldu. Kader Atıl'ı başkalarının kâbusu yaptı. Kızımız toprakta, oğlumuz cezaevinde" dedi.

'BİN ÖZÜR YETMEZ'
Adnan Menderes Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü 3'ncü sınıf öğrencisi Atıl Arda Yavuz'un kullandığı otomobil, kontrolden çıkarak Küçük Sanayi Metro İstasyonu karşısındaki otobüs durağına daldı. Kazada, otobüs bekleyen Semra Çetin (47), Resmiye Yurteri (65), Ebru Candaş (21), Hikmet Dikici (43) ve Cevriye Tokpınar (51) can verdi. Kazanın ardından Yavuz, adliyede "Kaza önümdeki aracın sıkıştırması sonucu meydana geldi. Benim de kız kardeşim 7 yaşında otobüsün altında kalarak öldü. Ölenlerin yakınlarının acılarını çok iyi anlıyorum" diyerek kurbanların yakınlarından özür diledi. Şimdi Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi'nde ve mahkeme gününü bekliyor. Atıl'ın annesi Necmiye Yavuz ve babası Sami Yavuz, eğitim camiasının 28 yıllık neferi... Necmiye Hanım matematik öğretmeni, Sami Bey ise müdür muavini unvanıyla pırıl pırıl gençler yetiştiriyor. Oğullarının cezaevine konmasının ardından Bursa'dan İstanbul'a gelen acılı Yavuz ailesi, "İki evladımız vardı. Kızımızı trafik kazasında kaybettik, mezara koyduk. Oğlumuzu da trafik kazasında kaybedip, cezaevine koyduk. Toprağın üstünde gömülü gibiyiz. Kazada hayatlarını kaybedenlerin ailelerini arayarak özür diledik. Onların yüreği de derinden yaralı. Binlerce kez özür dilesek bile giden geri gelmiyor. Bizimki de gelmedi. Oğlum bu acıyı ikinci kez yaşadı. Bu en acı özür" diyor.

'KEMERSİZLERE KIZARDI'
Oğlunun idareci olarak görev yaptığı liseyi başarıyla bitirdiğini vurgulayan baba Sami Yavuz, "Biz de geçen yıl bir otomobil alarak, onu ödüllendirdik. Hâlâ taksitlerini ödüyoruz. Öğretmeni ben oldum. Dikkatli bir çocuk nasıl bu kazayı yapabilir. Mavi bir Palio onu sıkıştırmış. Otomobilindeki herkesin emniyet kemeri takılı. Emniyet kemeri takılmamasına bile kızardı. Hata istemezdi, hata yaptı" dedi.