Kadın avukata maganda terörü

İstanbul'da avukat Arzu Coşkun, gün ortasında dört kişi tarafından kaçırıldı. Darp edilen genç avukat 11 saat sonra evinin önüne bırakıldı

Perşembe 10.12.2009
ABONE OL
Şirinevler'de bürosundan çıkarken kaçırılan kadın avukat 11 saat sonra darp edilmiş halde evinin önüne bırakıldı. Karakola giden genç avukat eski nişanlısının kendisini kaçırtarak öldüresiye dövdürdüğünü öne sürdü. İddiaya göre olay şöyle gelişti: İstanbul Barosu avukatlarından Arzu Coşkun (31) dün 12.00 sıralarında bürosundan çıkarken biri kadın 4 kişi tarafından kaçırıldı. Olay sırasında avukatın düşürdüğü telefonunu bulan yakınlarının polisi araması üzerine inceleme başlatıldı. Genç avukatı kaçıran ların 1.5 ay önce ayrıldığı nişanlısı elektrik mühendisi T.Ç ile kardeşleri O.Ç ve F.Ç olduğundan şüphelenildi. Polis gün boyu üç kardeşin de telefonları kapalı olduğu için kendilerine ulaşamazken, T.Ç.'nin önceki akşam da avukat Arzu Coşkun'u kaçırma girişiminde bulunduğu öne sürüldü. İstanbul Baro Başkanı Muammer Aydın, Avukat Hakları Merkezi ve avukat arkadaşlarının tüm girişimlerine rağmen, Coşkun'dan haber alınamadı.

AİLESİ İKNA ETTİ
İstanbul polisinin girişimi üzerine Kars'ta jandarma, T.Ç'nin ailesine ulaştı. Ailesinin çabaları sonucunda T.Ç.'nin genç avukatı kaçırdığı anlaşıldı. T.Ç., ailesinin iknasıyla İstanbul'un Kıraç bölgesinde alıkoyduğu Arzu Coşkun'u gece 23.00 sıralarında Şirinevler'deki evinin önüne bıraktı. Şüpheliler geldikleri araçla kaçarken darp edilen Coşkun'un yardımına komşuları koştu. Yüzünde ve vücudunda darp izleri bulunan avukat Kocasinan Polis Merkezi'ne giderek nişanlısı ve kardeşlerinden şikayetçi oldu. Avukat Coşkun'un, kendisini ayrılmayı kabul etmeyen eski nişanlısının kaçırtıp dövdüğü ve şikayetçi olmaması için tehdit ettiği yönünde ifade verdiği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis T.Ç ve kardeşlerini arıyor.