Kına gecesinde başkasına kaçtı

İzmir'in Buca ilçesinde 18 yaşındaki genç kız, 16 yaşındaki bir gençle evlilik hazırlığı yaparken kına gecesinde başka birine kaçtı. Genç kızın yakınlarının damatlarının ismini dahi bilmemesi akıllarda soru işareti bıraktı.

Perşembe 10.12.2009 00:00
ABONE OL
Dügünden bir gün önce yaşanan ilginç olay, Buca Gediz Mahallesi 694/1 numara 16'da meydana geldi. Anne ve babası 4 yaşındayken ayrılan ve babaannesi Fatma E. (78) ile birlikte yaşayan S.E., iddiaya göre yaklaşık 1 hafta önce tanıştığı 16 yaşındaki gençle evlenmeye karar verdi.

Aileler kısa süre içinde kına gecesi ve düğün yapmak için anlaştı. Dün akşam kız tarafının evinde kına gecesi yapıldı. Tokat'tan geldikleri öğrenilen damadın ailesi, gelinlerine kına gecesinde 5 bilezik, küpe ve saat taktı. Kına gecesinin bitmesinin ardından damat tarafı ve misafirler evden ayrıldı. Gecenin ardından evde, 78 yaşındaki babaanne Fatma E. ile gelin S.E. kaldı. Gece geç saatlerde eve gelen kişiler, düğüne bir gün kala gelin S.E.'yi kendi rızasıyla evden kaçırarak kayıplara karıştı.

Genç kızın Melih isimli kişiyle birlikte kına gecesinde takılan takıları da alarak gönüllü olarak gittiği iddia edildi. Olaydan henüz damat tarafının haberinin olmadığı kaydedildi.

Hurdacılık yapan 37 yaşındaki baba Hayati E.'nin kızının annesiyle yıllar önce boşanarak başka biriyle evlendiği öğrenildi. Genç kızın daha önce de evden kaçtığı belirlenirken ailenin kızlarını evlendireceği 16 yaşındaki damadın ismini bilmemesi de dikkat çekti.

Genç kızdan geriye, kına gecesinde çekilen video görüntüleri kalırken, genç kız ile damadın sürekli birbirinden uzak durduğu ve yüzlerinin hiç gülmediği görüldü.