Askerlik tecili için 'topçu' oldu takımı karıştırdı

Askerliğini tecil ettirmek için, 2'nci Lig'den Tepecikspor'a kendini 'transfer ettiren' Alişan'ı jandarma takibe alınca, başkanın kardeşinin kadroya aldırdığı ileri sürüldü. Takım içinde de huzursuzluk çıktı

Cuma 11.12.2009
ABONE OL
Şarkıcı Alişan, askerliğini tecil ettirmek için 33 yaşında futbolculuğa soyununca ortalık karıştı. Formasını giydiği Tepecikspor'un 14 maçında sahaya hiç adım atmayan Alişan, jandarma takibine alınınca apar topar 18 kişilik kadroya dahil edildi. Bunun için kulüp başkanının kardeşinin, antrenöre baskı yaptığı öne sürüldü. Asıl adı Serkan Tektaş olan şarkıcı ve lisanslı futbolcu Alişan, askerlik Kanunu 2008'de revizyona uğrayınca yeşil sahalara geri dönme kararı aldı. Çünkü yeni düzenleme; Süper Lig, Bank Asya 1. Lig ve TFF 2. Lig'de yer alan takımların kadrolarında bulunan profesyonel futbolcuların 38 yaşına kadar tecil imkânı tanıyordu. Yasa yürürlüğe girdikten 9 ay sonra Alişan, İkinci Lig'de mücadele eden Arsinspor takımıyla anlaştı. Burada profesyonel oldu. Ancak talihsizlikler "genç sporcunun" yakasını bırakmadı ve Arsinspor küme düştü. Alişan da 22 Temmuz'da 2. Lig takımı Tepecikspor'un kapısını çaldı. İddiaya göre Alişan, sezon başında Bolu'da yapılan hazırlık kampının masraflarını karşılamayı ve iki maçın galibiyet primlerini ödemeyi vaat ederek kulüple anlaştı. Yasaya göre 36 maçtan en az 12'sinde forma giymesi gerekiyordu. Ancak bu sezon oynanan 14 maçta bir dakika bile forma giymedi. Olay medyaya yansıyınca, jandarma da maçları takibe aldı. Bunun üzerine Alişan bir anda son iki haftada 18 kişilik kadroya alındı. Ama, 14 maçta bir kez bile forma giymeyen Alişan'ın kadroya alınması futbolcuları huzursuz etti. İsminin açıklanmasını istemeyen bir futbolcu, SABAH'a şu iddialarda bulundu: "Başkanı Temel Eyüboğlu'nun ağabeyi Osman Eyüpoğlu antrenör Ümit Birol'a baskı yaptı. 'Ya Alişan'ı kadroya al ya da istifa et' dedi. Belediye otobüsleriyle evime gidip geliyorum. Biz asgari ücrete talim ederken, hak etmeyenlerin kadroya girmesi büyük haksızlık."

'MECBUREN ALIYORUM'
Antrenör Ümit Birol ise sakat ve cezalı futbolcuların çokluğu nedeniyle Alişan'ı kadroya aldığını söyleyerek şöyle dedi: "Alişan'ı burada tanıdım. Mecbur kalıp kadroya alıyorum. Çünkü sakat ve kırmızı kart cezalı futbolcularımız var. İdmanlarda yeterli görürsem, ileride yine kadroya alırım." Kulüp Başkanı Temel Eyüpoğlu ise Birol'u tekzip ederek şunları söyledi: "Alişan hak ettiği için kadroya alınıyor. Kulübe faydalı olacağına inancım var." Bu arada Alişan için facebook'ta da, "Alişan askere gitsin" grupları oluşturuldu. Bazı şehit aileleri ise, Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak kulüp başkanı Temel Eyüpoğlu ve Alişan hakkında suç duyurusunda bulundu.

'İLK HAYATIMDA ŞEHİT OLDUM'
Savaş Ay'la A Takımı'na katılan Alişan, hipnoz konusunun işlendiği programda, canlı yayında hipnoz edilmişti. Alişan, hipnoz altında gözyaşları içinde ilk hayatında Osmanlı ordusu askeri olduğunu, Birinci Dünya Savaşı sırasında düşmanla çarpışırken vurulup şehit düştüğünü söylüyordu.