'İlk kez umutlu bir son yaptım'

atv'de yayınlanan Yaşamdan Dakikalar'a konuk olan Yılmaz Erdoğan "Neşeli Hayat" filmi için "İlk kez umutlu son yaptım" dedi

Cuma 11.12.2009
Son Güncelleme: Cuma 11.12.2009
ABONE OL
Neşeli Hayat filmiyle yediden yetmişe herkesi kendine hayran bırakan Yılmaz Erdoğan; Hıncal Uluç, Haşmet Babaoğlu, Sunay Akın ve Nebil Özgentürk'ün sunduğu "Yaşamdan Dakikalar" adlı programa konuk oldu. Yazıp-yönettiği ve başrolünü üstlendiği filmde Noel Baba kılığına girerek para kazanma çabasında olan Rıza Şenyurt karakterinin hikâyesini anlatan Erdoğan, aldığı övgü ve beğeni karşısında çok büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. "İlk kez umutlu son yaptım" diyen Erdoğan programda "Yeni Bir Sayfada Sana Bakmak" ve "Pastırma Yazı" gibi şiirleri okurken, Suzan Kardeş'in albümü için söylediği "Telli Turnam" adlı türküyü de ilk defa bir programda canlı olarak seslendirdi.

'FİLM İKİ KERE İZLENMELİ'
Filmin iki kere izlenmesi gerektiğini ve her izlendiğinde farklı duygular çıkarılacağını söyleyen Erdoğan, hafta arasında Haşmet Babaoğlu'yla Hıncal Uluç arasındaki filmle alakalı tartışmanın çok hoşuna gittiğini ifade etti. Erdoğan, "İlk kez filmin önermesi üzerinden tartışma oldu. Şimdiye kadar kimse ne dediğimle ilgilenmemişti" dedi.