Mersin'de elektik ve su kesintisi

Mersin'de tesis yenileme ve bakım çalışmaları nedeniyle kentin bazı bölgelerinde elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.

Cuma 11.12.2009 00:00
ABONE OL
Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Mersin Müessese Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre,13 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek olan tesis yenileme ve bakım çalışmaları nedeniyle merkez ilçeler Yenişehir ve Akdeniz'de elektrik kesintisine gidilecek.

Buna göre, Pazar günü Limonluk, Çiftlik, Menteş mahallelerinin yanı sıra Mersin Üniversitesi (MEÜ) civarında 06.00-09.00 saatleri arasında, Bahçelievler ve Cumhuriyet Mahallesi ile 1. ve 16. Cadde'de 09.00-13.00 saatleri arasında, Turgut Reis Mahallesi, Barış Mahallesi ve Müftü Camii civarındaki bölgede ise 06.00-18.00 arasında elektrik kesintisi uygulanacak.

Ayrıca Mersin'de, içme suyu bağlantı çalışmaları nedeniyle bazı mahallelerde su kesintisi uygulanacağı bildirildi.

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; Bahçe Mahallesi ile İstiklal Caddesi arasındaki içme suyu bağlantı hattı çalışmaları kapsamında bölgede yer alan bazı mahallere Pazar günü su verilmeyeceği kaydedildi. Buna göre, Bahçe Mahallesi, Barış Mahallesi, Çankaya Mahallesi, Turgut Reis Mahallesi ile birlikte Kültür ve Kiremithane Mahallerine saat 08.00-17.00 arasında su verilmeyecek.