Eşini döven adama aşçılık cezası

Cumartesi 12.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 12.12.2009 15:13
ABONE OL
Muğla'da yaşayan Recep Demircan (42), eşi Gülnur Demircan'ı (29) "darp ettiği" gerekçesiyle hakkında açılan dava sonunda 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme cezayı "Denetimli serbestlik" uygulaması kapsamında kamu kurumunda 3 ay boyunca günde 4 saat çalışma cezasına çevirdi.

Eşini darp ettiği iddiası hapis cezası alan Recep Demircan, Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü'nün Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı protokol kapsamında Recep Demircan'ın Muğla merkez Turgut Reis Lisesi pansiyonunda aşçılık yapmasına karar verdi. Recep Demircan, 3 aylık cezasını çekmek için Turgut Reis Lisesi'nde çalışmaya başladı.

Eşine şiddet uyguladığı için pişman olmadığını söyleyen Demircan, "Cezaevine konulmadığım için de şanslıyım. Ayrıca burada günde 4 saat çalışıyorum. Öğleden sonra ise kendi işimi yapıyorum. Ancak eşime dayak attığım için hiç pişman değilim. Para bitti, aşk bitti. Param bittiği için beni hor görmeye başladı. 4 yıllık evliyiz. Param bittiği için beni terk edeceğini söyledi. Ben de dövdüm. Bugün aynı olay olsa, yine yaparım. Bundan sonra onunla birlikte olmam. Zaten boşanma davası açtım" dedi.